DUKA kontynuuje ekspansję na arenie międzynarodowej. 08.10.2016 roku miało miejsce otwarcie pierwszego salonu marki w Wielkiej Brytanii. Sklep został zlokalizowany w Brent Cross, pierwszym dużym centrum handlowym w Londynie, które istnieje już od 1976 roku.

Po licznych otwarciach franczyzowych w Polsce, jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach, DUKA zdecydowała się na uruchomienie sklepu franczyzowego w Wielkiej Brytanii. Salon został zlokalizowany w Londynie, w centrum handlowym Brent Cross oraz zrealizowany w nowym koncepcie wizualnym, stworzonym przez LSD Studio. Oryginalna aranżacja wnętrza nawiązuje do hasła Kitchen life, podkreśla charakter produktów oraz wyjątkową atmosferę towarzyszącą spożywaniu posiłków w gronie najbliższych.

W 2015 roku znana dotąd w Polsce i w Szwecji DUKA zadebiutowała na rynku w Bułgarii oraz Holandii. Do usytuowanych za granicą salonów dołączył sklep franczyzowy zlokalizowany w Wielkiej Brytanii. – Chcemy pokazać, jak wiele ma do zaoferowania marka DUKA. Nasz minimalistyczny, skandynawski design cieszy się uznaniem w Polsce, Szwecji, Bułgarii oraz w Holandii, stąd decyzja o dalszym rozwoju na arenie międzynarodowej i uruchomieniu salonu w Wielkiej Brytanii we współpracy z partnerem franczyzowym – tłumaczy Teresa Szynkiewicz, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci DUKA International.

Otwarcie sklepu DUKA w Londynie spotkało się z entuzjastyczną reakcją klientów, którzy chętnie dokonują zakupów w nowym obiekcie. Początki funkcjonowania marki na brytyjskim rynku wyglądają obiecująco, a zainteresowanie jego ofertą z każdym dniem rośnie. DUKA planuje kolejne otwarcia salonów w Wielkiej Brytanii, najbliższe z nich już pod koniec tego roku.

źródło: informacja prasowa