Którzy producenci samochodów mają najlepszą sieć sprzedaży? W plebiscycie Drive Power 2017 organizowanym przez brytyjską redakcję magazynu Auto Express Lexus otrzymał tytuł „Best car dealers 2017” - to nie jedyna nagroda przyznana w tym plebiscycie!

Nagroda w kategorii „Best car dealers 2017” jest zwieńczeniem serii nagród przyznanych Lexusowi w plebiscycie Drive Power 2017. Japoński producent otrzymał w tegorocznym głosowaniu tytuł „najlepszego producenta”, a model RX 450h zwyciężył w kategorii „Best Premium SUV”.

W kategorii „Best car dealers 2017” na podstawie opinii przesłanych przez klientów porównano sieci dealerów różnych producentów. Ankietowani oceniali między innymi stosunek ceny do jakości, przyznawano również dodatkowe punkty za obsługę personelu, politykę informowania o dodatkowych kosztach, a nawet dostępność parkingu i pomieszczeń poczekalni.

Sieć dealerów marki Lexus zdobyła najwyższą oceną satysfakcji uzyskując wynik na poziomie 90,66 proc - pozwoliło to japońskiemu producentowi zająć pierwsze miejsce. Klienci zadowoleni byli przede wszystkim z jakości samych placówek sprzedaży i serwisu, bardzo dobrze ocenili profesjonalną obsługę oraz komunikację, a także standardy pracy i szybkość w wykonywaniu zleconych prac serwisowych.

W plebiscycie Drive Power 2017 organizowanym przez brytyjską redakcję magazynu Auto Express Lexus otrzymał tytuł „Best car dealers 2017”

„Punkty dealerskie Lexusa były zdecydowanie najczystsze i najbardziej wygodne dla klientów, miały również najlepszy dostęp do parkingów. Ankietowani byli usatysfakcjonowani dostępem do samochodów zastępczych, a personel był uprzejmy u zawsze informował klientów o postępie w pracach. Technicy Lexusa są najwyraźniej jednymi z najlepszych w branży” – tak dziennikarze Auto Express podsumowali zwycięstwo Lexusa w kategorii „Best car dealer 2017”