Aplikacja Visa Travel Tools oferuje im m.in. kalkulator walutowy, globalną wyszukiwarkę bankomatów czy informacje nt. zakresu akceptacji kart w poszczególnych krajach. Ponad połowa Polaków używających kart płatniczych za granicą wskazała, że jest zainteresowana korzystaniem z mobilnych aplikacji dla podróżujących.

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Visa nt. preferencji płatniczych Polaków podczas podróży, ponad połowa tych, którzy używają kart płatniczych za granicą jest również zainteresowana korzystaniem z ułatwiających podróżowanie aplikacji mobilnych. Jedną z takich aplikacji jest Visa Travel Tools, która zyskała w tym roku nowe funkcjonalności i została udostępniona także w polskiej wersji językowej.

Aplikacja mobilna Visa Travel Tools ułatwia zagraniczne wyjazdy i dokonywanie podczas nich płatności, oferując m.in. kalkulator walutowy, wyszukiwarkę bankomatów na całym świecie czy poradnik nt. rozsądnego wydawania pieniędzy za granicą, jak również przydatną na co dzień prognozę pogody w miejscu, w którym akurat się znajdujemy. Przed tegorocznymi wakacjami w Visa Travel Tools pojawiło się też wiele nowych funkcji, w tym: przewodniki turystyczne po niemal 650 miastach na całym świecie (z czego po 10 miastach w Polsce) czy informacje nt. zakresu akceptacji kart płatniczych w poszczególnych krajach, m.in. w hotelach, restauracjach, sklepach lub środkach transportu.

Z poziomu aplikacji Visa Travel Tools jej użytkownicy mogą również w łatwy sposób wybrać jednym przyciskiem numer telefonu do Visa Global Card Assistance Service - globalnej infolinii, za pomocą której można m.in. w prosty sposób zastrzec utraconą kartę.

"Każda podróż wymaga przygotowań i odpowiedniej wiedzy nt. miejsca, do którego się udajemy - również w zakresie płatności. Cieszymy się, że możemy zaoferować podróżującym Polakom naprawdę funkcjonalne rozwiązanie w postaci aplikacji Visa Travel Tools" - komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa Europe w Polsce. "Dzięki aplikacji użytkownik może łatwo sprawdzić w jakim stopniu przyjmowane są płatności kartą np. przez taksówkarzy w Wietnamie lub restauratorów we Francji. Z części funkcji - w tym wyszukiwarki bankomatów - użytkownicy mogą korzystać w trybie offline" - dodaje Adrian Kurowski.

Mobilne aplikacje dla podróżnych oczami polskich konsumentów korzystających z kart płatniczych za granicą:

  • 36% ocenia tego typu aplikacje jako bardzo przydatne;
  • 25% uważa, że korzystanie z tego typu usług pozwoli im wygodniej podróżować;
  • 19% uważa, że korzystanie z tego typu usług pozwoli im zaoszczędzić pieniądze;
  • 16% jest przekonanych, że mobilna aplikacja podróżna skłoni ich do częstszego korzystania z karty płatniczej za granicą.

Aplikacja Visa Travel Tools jest dostępna - również w języku polskim - w wersji na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Można ją bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

źródło: Visa