Cinkciarz.pl jako międzynarodowy dostawca usług finansowych online wejdzie na rynek przekazów pieniężnych, przelewów i płatności.

Decyzja zapadła 9 kwietnia na posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego. Licencję Instytucji Płatniczej otrzymała spółka z grupy kapitałowej, do której należy Cinkciarz.pl. Serwis wymiany walut jest jej właścicielem i na mocy umowy agencyjnej będzie mógł z tej licencji korzystać.

Co to oznacza dla klientów? Za pośrednictwem portalu Cinkciarz.pl będzie można zlecać przekazy pieniężne i płatności na całym świecie.

Co roku Polacy pracujący za granicą przesyłają do kraju kilkanaście mld zł. Według danych NBP (za „Rzeczpospolitą”) niemal 60 proc. emigrantów zleca to przynajmniej raz w miesiącu. Zdaniem przedstawicieli Cinkciarz.pl jest to ogromny rynek do zagospodarowania. Stąd spółka zamierza zaoferować usługi tanich przelewów.

Serwis jest w stanie zagwarantować bardzo korzystne stawki, ponieważ koszty ewentualnych przewalutowań nie są obciążone dodatkowymi opłatami. Również spready w kantorze internetowym są bez porównania niższe niż te w bankach.

Równocześnie spółka przymierza się do wejścia w sektor internetowych płatności. Za pośrednictwem serwisu będzie można szybko, bezpiecznie i bez zbędnych kosztów rozliczać np. zakupy w polskich i zagranicznych sklepach internetowych oraz inne zobowiązania.

- Zostaliśmy licencjonowanym, międzynarodowym dostawcą usług płatniczych online. Jesteśmy przekonani, że zwiększy to zaufanie do naszego serwisu. Zrealizujemy ten projekt z korzyścią dla całej grupy kapitałowej oraz klientów. Zamierzamy rozszerzyć naszą działalność na wszystkie kraje świata - mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Cinkciarz.pl na trzecim miejscu listy „100 największych firm prywatnych z polskim kapitałem”

(07/05/2015) Spółka Cinkciarz.pl wyprzedziła takich gigantów, jak Polkomtel, Asseco czy Getin Noble. To nie wszystko. Już niedługo za pośrednictwem największego w kraju serwisu wymiany walut będzie można zlecać przekazy pieniężne i płatności na całym świecie.

Ranking opublikował tygodnik “wSieci”. Zestawienie powstało we współpracy z wywiadownią gospodarczą Bisnode. Głównym kryterium porównawczym były wielkości rocznych przychodów firmy. Pismo posłużyło się wynikami za 2013 r. Jak wyjaśnia redakcja, powodem jest fakt, że sporo firm nie opublikowało jeszcze danych za ub. rok.

Na pierwszym miejscu znalazła się Polska Sieć Handlowa Lewiatan (przychód: 8.110 mld zł). Na drugiej pozycji uplasował się Pelion, czyli dawna Polska Grupa Farmaceutyczna (7.302 mld zł). Cinkciarz.pl zajął trzecie miejsce na podium (także 7.302 mld zł). To jedyny kantor internetowy na liście zwycięzców. Większość start-upów, które odnoszą spektakularne sukcesy, jest wspierana kapitałem zagranicznym. To łatwa droga do sukcesu. My poszliśmy własną ścieżką. Jesteśmy firmą w stu procentach polską. Osiągnęliśmy ogromny sukces, który trudno byłoby komuś powtórzyć, o ile to w ogóle możliwe – mówi Kamil Sahaj, marketing manager Cinkciarz.pl.

Dziś Cinkciarz.pl to największy polski serwis wymiany walut. Decyzją Komisji Nadzoru Finansowego spółka z grupy kapitałowej, do której należy Cinkciarz.pl, otrzymała licencję Instytucji Płatniczej. Serwis wymiany walut na mocy umowy agencyjnej będzie mógł z tej licencji korzystać.

To oznacza, że za pośrednictwem Cinkciarz.pl będzie można zlecać przekazy pieniężne i płatności na całym świecie. Spółka zamierza zaoferować usługi tanich przelewów oraz uruchomi rachunki płatnicze. Korzystając z usług serwisu, będzie można szybko, bezpiecznie i bez zbędnych kosztów płacić np. za zakupy w polskich i zagranicznych sklepach internetowych oraz rozliczać inne zobowiązania.

Za firmę prywatną z rodzimym kapitałem tygodnik uznał „firmę, w której większość udziałów należy do polskiego kapitału (polskich przedsiębiorców), lub taka rodzima spółka giełdowa (notowana na warszawskiej GPW) z rozproszonym kapitałem, w której głównymi akcjonariuszami są: jej polski założyciel/założyciele (bądź ich następcy) oraz polskie fundusze emerytalne (OFE)”.

źródło: Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl to serwis wymiany walut online m.in. dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców, podróżnych oraz osób spłacających kredyty walutowe. Firma oferuje atrakcyjne kursy 24 walut.

W ramach serwisu klienci mogą wymieniać pieniądze przez Internet (do ich dyspozycji są trzy systemy transakcyjne) oraz korzystać z kart walutowych. Transakcje mogą zawierać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Realizują je za pomocą przelewów internetowych z dowolnego banku. Jako pierwszy kantor w Polsce Cinkciarz.pl, został włączony do organizacji SWIFT, zrzeszającej największe banki oraz instytucje finansowe.

Znajduje się również w gronie dostawców danych oraz analiz rynkowych na platformie Bloomberga. W zestawieniu Bloomberg Rankings, Cinkciarz.pl zajął pierwsze miejsce na świecie wg kryterium skuteczności prognozy na parze walutowej EUR/PLN za cztery kolejne kwartały 2013 r. Prognozy Cinkciarz.pl dla pary USD/PLN zajęły także drugie miejsce na świecie za pierwszy kwartał 2014 r. W tym samym prestiżowym rankingu za pierwszy kwartał 2015 r. analitycy internetowego serwisu wymiany walut najtrafniej przewidzieli kursy pary walutowej CZK/EUR.