paysafecard, wiodący światowy dostawca internetowych środków płatniczych typu prepaid z siedzibą w Wiedniu, będący częścią Paysafe Group Plc, informuje o nawiązaniu współpracy z Worldpay i Sony Network Entertainment Europe.

Firma chce umożliwić klientom wybieranie paysafecard jako metody płatności zarówno w PlayStationStore (PS Store) na komputerach, tabletach i smartfonach, jak i na PlayStation4 (PS4) w 19 krajach1 (m.in. Austrii, Niemczech, Francji, Włoszech, Szwajcarii i Zjednoczonym Królestwie); planuje się rozszerzenie oferty o kolejne kraje. Po zalogowaniu się na swoim koncie PlayStation Network (PSNSM) klienci mogą zasilać swój portfel za pomocą paysafecard.

paysafecard oferuje wyjątkowo wygodne rozwiązanie płatnicze oparte na gotówce, które doskonale sprawdza się w przypadku osób nieposiadających karty bankowej czy kredytowej. Udo Müller, dyrektor generalny paysafecard o współpracy: "Jednym z naszych głównych celów jest kooperacja z największymi firmami w branży cyfrowej. Dlatego ten krok cieszy mnie tym bardziej - stanowi on również uznanie dla naszej wizji i opracowanej przez nas bezpiecznej i wygodnej metody płatności, która będzie teraz wykorzystywana przez miliony osób".

Firma paysafecard.com Wertkarten GmbH (holding wszystkich spółek paysafecard), z siedzibą w Wiedniu i spółkami zależnymi m.in. w Londynie, Düsseldorfie, Lucernie, Nowym Jorku i Buenos Aires została założona w 2000 r. w Austrii i należy do Paysafe Group Plc, która jest notowana na głównym rynku londyńskiej giełdy skrótem PAYS.

Płatności za gry na Playstation z wykorzystaniem paysafecard
Oferowany przez firmę produkt kluczowy, paysafecard, jest już dostępny w ponad 500 000 punktach sprzedaży w 42 krajach na całym świecie. paysafecard to internetowe rozwiązanie płatnicze typu prepaid, z którego może korzystać każdy, ponieważ nie potrzeba do tego karty kredytowej ani konta bankowego. Do realizacji płatności wystarcza 16-znakowy PIN paysafecard.

1 Wśród krajów tych znalazły się Austria, Belgia, Dania, Niemcy, Francja, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwecja, Szwajcaria, Słowacja, Hiszpania, Czechy, Zjednoczone Królestwo i Cypr. "PlayStation" to zarejestrowany znak towarowy firmy Sony Computer Entertainment Inc.

źródło: paysafecard