Nowe życie w obcym kraju oznacza też często nowe inwestycje. Zakup samochodu, narzędzi potrzebnych do pracy czy samo opłacenie depozytu mieszkaniowego i kosztów przeprowadzki - wydatki mogą okazać się trudne do udźwignięcia bez pomocy kredytu. Wiedzą o tym również Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii, którzy korzystają z ofert firm pożyczkowych.

Jak często Polacy w UK korzystają z pożyczek?

Polacy w UK wolą nie zadłużać się na duże sumy. Ze statystyk firmy Oakam wynika, że najczęściej biorą pożyczkę na nie więcej niż 1.000, bardzo rzadko przekraczając próg 2.000. Tylko 10% pożyczkobiorców decyduje się pożyczyć więcej niż 3.000. Polacy pożyczają pieniądze m.in.na pokrycie kosztów przeprowadzki, aby wpłacić depozyt mieszkaniowy lub kupić samochód, zdarzają się także pożyczki spowodowane sytuacjami awaryjnymi. Polacy zdają się dobrze wiedzieć, że nie samą pracą człowiek żyje. Aż 20% zaciąganych pożyczek przeznaczonych jest na wakacje. Małe pożyczki dla imigranta bez historii kredytowej? W tradycyjnym banku jest to prawie niemożliwe, w kontekście Brexitu o kredyt będzie prawdopodobnie jeszcze trudniej. Jedną z możliwości na zrealizowanie kosztownych planów i marzeń są firmy pożyczkowe.

Jedną z takich firm, której usługi obcokrajowcy szczególnie sobie cenią jest Oakam - firma oferująca niezabezpieczone pożyczki. To co przyciąga tu imigrantów, to możliwość bycia obsłużonym we własnym języku oraz fakt, że firma oferuje pożyczki osobom bez historii kredytowej oraz pomaga w budowaniu zdolności kredytowej. Imigranci stanowią prawie 30% klientów Oakam. Polacy są drugą w kolejności, zaraz po samych Brytyjczykach, grupą narodowościową najczęściej korzystającą z usług firmy. Oakam ma swoje biura na terenie Londynu oraz rejonie Midlands, ale poprzez biuro internetowe oferuje swoje usługi klientom z całej Wielkiej Brytanii.

źródło: Oakam