Od PayPal do TransferGo

TransferGo, dynamicznie rozwijająca się firma FinTech, ogłosiła powołanie nowego Członka Zarządu, Reniera Lemmensa. Z jednym z najbardziej imponujących życiorysów w branży finansowej, Lemmens może poszczycić się karierą zawodową w branży FinTech, w tym m. in. stanowiskiem CEO w PayPal EMEA oraz stanowiskiem Dyrektora Generalnego w Barclays.

TransferGo dopiero niedawno obchodziła swoje 5. urodziny, ale wybór firmy przez Lemmensa jest świadectwem jej ogromnego potencjału oraz sukcesów. Oprócz transferu ponad 500 milionów funtów za pośrednictwem aplikacji mobilnych i internetowych od września 2017 r. i osiągnięcia progu miliona zleconych transakcji, TransferGo otworzyła niedawno nowe biuro w Niemczech, aby wspierać rozszerzenie swoich usług na nowe rynki nadawców w Europie Środkowej.

Jednym z flagowych produktów w ofercie TransferGo są popularne 30-minutowe przelewy pieniężne, które dostępne są obecnie w 45 krajach i 22 walutach. Poza nowym biurem w Niemczech, TransferGo posiada biura w Londynie, w Anglii oraz w Wilnie, na Litwie. Firma na dzień dzisiejszy zatrudnia ponad 70 osób, współpracuje z ponad 50 bankami i posiada kilka strategicznych partnerstw z takimi podmiotami jak np. Delfi, największa platforma mediowa na Litwie.

Doświadczenie Reniera w zakresie wprowadzania na rynek nowych produktów i usług finansowych oraz współtworzenia nowoczesnych organizacji będzie miało kluczowe znaczenie dla rozwoju i sukcesu TransferGo.

Mówiąc o swoim nowym stanowisku w TransferGo, Renier wyjaśnia „To przyjemność być częścią zespołu TransferGo. Wizja, ambicja i ogrom pracy włożony w dotychczasowy rozwój są naprawdę inspirujące. Cieszę się, że jestem częścią innowacyjnej podróży TransferGo i jestem przekonany, że razem osiągniemy bardzo wiele".

Transfer Go, z siedzibą w Londynie, jest międzynarodową firmą zajmującą się przelewami online. Produkty i usługi oferowane przez Transfer Go skierowane są do pracujących emigrantów na całym świecie. Firma jest jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w swojej branży. Założona w 2012 roku zrealizowała już ponad milion transakcji! O jakości świadczonych usług świadczyć mogą opinie Klientów, które śledzić można między innymi na niezależnym portalu TrustPilot, gdzie średnia ocen wynosi 9,5/10 (Excellent). Spółka pozwala na dokonywanie przelewów do 45 krajów w całej Europie, jak i poza nią. Niedawno TransferGo umożliwiło przelewy do Chin i Indii. Transfer Go ma siedzibę w należącym do Canary Wharf Group Level39, największym europejskim miejscu wspierającym firmy z rynku FinTech.

Więcej na: https://www.transfergo.com

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wzbudza spory niepokój. Nie zmienia to jednak faktu, że TransferGo odnotowuje wzrost dochodów i ma szansę dalej prężnie się rozwijać, maksymalnie zwiększając tempo . Nic dziwnego, bo dzięki działalności firmy, przelewy międzynarodowe, głównie z krajów centralnej i zachodniej Europy do Polski, realizowane są praktycznie od razu, a klienci płacą za usługę najmniejszą stawkę na rynku. To ogromne ułatwienie, bo przykładowo oczekiwanie na przelew bankowy z Wielkiej Brytanii do Polski trwa kilka dni, a prowizja jest bardzo wysoka. Choć Brexit teoretycznie może zmniejszyć popyt na tego typu usługi, statystki pokazują coś zupełnie innego.

03/02/2017. W zeszłym roku, pomimo wyniku referendum ws. Brexitu, liczba transakcji wzrosła trzykrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim. W sumie Polacy przelali z nami w 2015 roku niecałe 20 mln funtów, a w 2016 już ponad 50 mln funtów – komentuje Paulina Kafara. To jednak nie koniec dobrych wieści dla TransferGo. Dochód firmy wzrósł o 120%, a rok 2017 zapowiada się jeszcze bardziej obiecująco.

Pomimo tak znakomitych statystyk, firma nie pozostaje obojętna na Brexit i jego możliwe skutki. Zamiast biernej postawy, TransferGo przygotowuje się do rozłożenia skrzydeł i poszerzenia działalności. Mamy plany, sądzę jak każdy biznes, zabezpieczające firmę na wypadek gdyby rynek brytyjski został znacznie bardziej dotknięty niż się tego spodziewamy – zapewnia Kafara. Przede wszystkim, planujemy wzmożyć działania skierowane do Polonii na nowych rynkach, takich jak Niemcy czy Norwegia i inne kraje skandynawskie. To nie tylko postawa mająca na celu chronić firmę, ale również znakomita inwestycja w przyszłość. Nic więc dziwnego że założyciel TransferGo, Daumantas Dvilinskas znalazł się na liście Forbesa „30 under 30” uwzględniającą najlepszych młodych przedsiębiorców roku 2017. Sukcesy firmy są żywym dowodem tego, że młody przedsiębiorca zasłużył na nagrodę.

Nowości to nie tylko nowe rynki, ale także nakierowanie na większe możliwości dla użytkowników. Już w drugiej połowie lutego z aplikacji TransferGo będzie można swobodnie korzystać w telefonach z systemem Android. Przelewy mają być jeszcze wygodniejsze i szybsze. Te zabiegi składają się na realną możliwość podwojenia bazy klientów oraz liczby transakcji.

Sytuacja ekonomiczna w Polsce sprzyja działaniu. Według najnowszego zestawienia NBP Polacy zarabiają średnio o 4% więcej. Usługi związane z szybkimi przelewami będą więc miały szansę rozwijać się wraz z polepszeniem sytuacji Polaków na arenie europejskiej.

TransferGo: 2017 rokiem rozwoju i inwestycji w transferach pieniężnych.

Założyciel TransferGo, Daumantas Dvilinskas

TransferGo z siedzibą w Londynie jest międzynarodową firmą zajmującą się przesyłaniem pieniędzy, skoncentrowaną na pracownikach emigrantach i jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży od 2013 roku, pomagającą oszczędzić swoim klientom aż do 90% ich kosztów przelewów pieniężnych. TransferGo koncentruje się na pomocy społecznościom emigranckim z centralnej i wschodniej Europy, ale klienci mogą wysyłać i dostawać pieniądze z ponad 45 krajów w Europie i poza nią, płacąc najniższą stawkę na rynku i otrzymując przesyłkę praktycznie od razu.