Żyjąc i pracując za granicą Polacy często przesyłają zarobione pieniądze z powrotem do Polski. Jednak koszta takich przelewów oraz niestabilność w cenach wymiany walut często pochłaniają sporą część pieniędzy, która w innym wypadku zostałaby w naszym portfelu. Wysyłając pieniądze z Wielkiej Brytanii do Polski lub z Polski do Wielkiej Brytanii warto rozglądać się za alternatywnym sposobem przelewów pieniężnych, zamiast korzystać z ofert banków.

Aby wybrać najlepszą dla nas ofertę, warto skupić się na 5 podstawowych aspektach przelewów pieniężnych:

1. Bezpieczeństwo

Na pierwszym i najważniejszym miejscu jest bezpieczeństwo naszego przelewu. Sprawdzając firmy zajmujące się międzynarodową przesyłką pieniędzy, warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się ze standardami bezpieczeństwa. Czy jest to licencjonowana instytucja płatnicza? Czy działanie firmy jest regulowane przez odpowiednie organy do spraw usług finansowych? Jeśli nie to lepiej poszukać innego serwisu, który zapewni bezpieczeństwo naszym pieniądzom.

2. Koszt

Ceny przelewów międzynarodowych potrafią być naprawdę wysokie dlatego warto rozejrzeć się, aby otrzymać najlepszą ofertę. W zależności od serwisu za jednorazowy przelew możemy zapłacić już od 9 zł (lub 0.99 GBP — oferta TransferGo) plus dodatkowe koszta związane z przewalutowaniem. Jest to naprawdę tanie w porównaniu do ofert bankowych przelewów międzynarodowych, których średnia cena wynosi aż £10.

3. Czas

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to czas, w jakim przelew zostanie wykonany. Jeśli zależy ci na szybkim transferze, sprawdź, w jakim czasie dany serwis gwarantuje wykonanie transferu. Warto również pamiętać, że większość przelewów nie jest realizowana w weekendy oraz święta więc chcąc wysłać pieniądze szybko, zrób to w ciągu tygodnia.

4. Ceny walut

Koszty wymiany walut nie są stałe i mogą się drastycznie zmienić z dnia na dzień. Wybierając serwis międzynarodowych transferów pieniężnych, warto sprawdzić jaką kwotę otrzyma odbiorca przelewu. W firmach takich jak np. TransferGo kwota, którą otrzyma odbiorca, jest obliczana na podstawie aktualnego kursu waluty oraz nie zmienia się podczas trwania przelewu, nawet jeśli kurs osłabnie. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć, ile pieniędzy otrzyma odbiorca.

5. Oferty

Ostatnią poradą dotyczącą międzynarodowych przelewów pieniężnych jest ciągłe sprawdzanie ofert i zniżek oferowanych przez firmy. Serwisy takie jak TransferGo oferują pieniądze za zaproszenie znajomych do korzystania z usługi, za co można zarobić aż 10 funtów. W ten sposób można nie tylko zaoszczędzić na przelewie, ale również zarobić dodatkową gotówkę.

5 faktów, które musisz wiedzieć o przelewach zagranicznych

Informacje o Transfer Go:

TransferGo z siedzibą w Londynie jest międzynarodową firmą zajmującą się przesyłaniem pieniędzy, skoncentrowaną na pracownikach emigrantach i jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży od 2013 roku, pomagającą oszczędzić swoim klientom aż do 90% ich kosztów przelewów pieniężnych. TransferGo ma siedzibę w należącym do Canary Wharf Group Level39, największym europejskim miejscem wspierającym firmy z rynku fintech. TransferGo koncentruje się na pomocy społecznościom emigranckim z centralnej i wschodniej Europy, ale klienci mogą wysyłać i dostawać pieniądze z ponad 45 krajów w Europie i poza nią, płacąc najtańszą stawkę na rynku i otrzymując przesyłkę praktycznie od razu.