Darmowe konta wkrótce znikną z oferty bankowej, mówi najnowszy raport PriceWaterhouseCoopers. Pomimo, że zdecydowana większość Brytyjczyków opowiada się przeciwko opłatom za prowadzenie kont, wprowadzenie świadczeń prawdopodobnie będzie koniecznością. Według twórców raportu zadziała to w ostatecznym rozrachunku na korzyść klientów.

Wiele największych banków w Wielkiej Brytanii oferuje tzw. darmowe konta, bo mogą sobie na to pozwolić z uwagi na swoją pozycję na rynku. Jednocześnie konta te najczęściej zawierają różnego rodzaju opłaty ukryte, np. opłaty za pośrednictwo albo wszelakie ubezpieczenia. Co ciekawe, konsumenci w większości zdają sobie z tego sprawę.

Twórcy raportu PwC przepytali blisko 2000 osób korzystających z usług największych brytyjskich banków pod kątem ich stosunku do darmowych kont. Jak się okazuje, dwie trzecie z nich doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ich konta nie są zupełnie darmowe. Mimo tego wybiera je 62% ankietowanych.

Według twórców raportu nie jest możliwe stworzenie oferty całkowicie darmowego konta bankowego, a opłatę zawsze w jakiś sposób trzeba będzie pobrać. Z tego powodu w najbliższej przyszłości opłata za konto na poziomie 10 funtów miesięcznie powinna być normą.

Darmowe konta w Polsce też znikają

Banki w Polsce też rezygnują z bezpłatnych kont. Wpływ na taki stan rzeczy mają niskie stopy procentowe NBP i topniejące zyski z opłat interchange [...] Czytaj więcej

żródło: prnews.pl