Firma, England.pl sp. z o. z Koszalina, nabyła od Xevin Consulting Limited z siedzibą w Limassol (Republika Cypru) prawa do kultowego polskiego komunikatora Gadu-Gadu. To początek procesu przenoszenia usługi z powrotem do Polski oraz przygotowywania dla użytkowników zupełnie nowych funkcjonalności.

England.pl, firma zajmująca się obsługą międzynarodowych przelewów internetowych, podpisała właśnie umowę inwestycyjną określającą warunki nabycia od Xevin Consulting Limited wybranych aktywów umożliwiających świadczenie użytkownikom usługi komunikatora. Przedmiotem transakcji są główne aktywa Gadu-Gadu, między innymi komunikator GG (wraz z jego kodem źródłowym), domeny internetowe, sprzęt serwerowy oraz prawa do znaków towarowych i logotypów, w tym słynnego słoneczka.

Zakup Gadu-Gadu wpisuje się w strategię rozwojową England.pl, która jest licencjonowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego krajową instytucją płatniczą oferującą bezpłatne transfery pieniężne pomiędzy Polską a Wielką Brytanią, od lat stale zwiększającą ilość procesowanych transakcji, zasięg oraz bazę klientów – głosi komunikat firmy England.pl.

"Dotychczas specjalizowaliśmy się w obsłudze klientów w Polsce i Wielkiej Brytanii, jednak w ubiegłym roku w obliczu zainteresowania i zapytań ze strony naszych klientów paszportowaliśmy za pośrednictwem KNF swoje usługi do wszystkich państw Unii. Zakup Gadu-Gadu to ukłon w ich kierunku, ale jest także elementem naszej długofalowej strategii biznesowej, w której mamy kilka innowacyjnych pomysłów jak wykorzystać możliwości komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech" - dodaje Roman Remus, wiceprezes England.pl

Gadu-Gadu z powrotem w Polsce!Zanim jednak dojdzie do rozwoju i wprowadzania nowych funkcjonalności, England.pl w porozumieniu jeszcze z poprzednim właścicielem firmą Xevin, będzie prowadził w okresie przejściowym działania nakierowane na przeniesienie aktywnych użytkowników komunikatora na nowego usługodawcę.

O wszystkich nowościach, a przede wszystkim o możliwości wyrażenia zgody na przeniesienie swoich danych osobowych do nowego administratora - England.pl, każdy z użytkowników będzie informowany indywidualne.

źródło: England.pl