Prowadzenie własnej firmy jest opcją, na którą decyduje się teraz wielu Polaków. Samozatrudnienie daje wiele możliwości i satysfakcji. Elastyczny czas pracy, poczucie niezależności i satysfakcji z pracy dla siebie oraz wyznaczanie i realizacja wytyczonych przez siebie celów to niektóre z zalet prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Wysokie dochody są również jednym z powodów, dla których zakładamy własne firmy. Należy jednak dobrze przemyśleć, w jaki sposób biznes będzie działał oraz jakie zewnętrzne serwisy wybrać, aby nie przepłacać za konieczne usługi.

Działalności gospodarcze działające na skalę międzynarodową muszą się również liczyć z kosztami przelewów pieniężnych oraz przewalutowania przesłanych pieniędzy. Przykładami takich firm są na przykład biznesy przewozowe i transportowe zajmujące się importem oraz eksportem dóbr. W zależności od typu przedsiębiorstwa potrzebny jest szybki, tani i niezawodny sposób wykonywania transferów pieniężnych w wielu walutach.

Pierwszym sposobem na międzynarodowe przelewy, który przychodzi na myśl, jest korzystanie z usług banków.Opcja ta wydaje się dla wielu firm najbezpieczniejsza, ze względu na renomę niektórych firm pozabankowych. Jednak minusami ofert bankowych są koszta. Przelewy bankowe są drogie, szczególnie dla małych i średnich biznesów. Koszta międzynarodowych transferów pieniężnych są z reguły zależne od ilości przelanych pieniędzy, opłata taka może wynosić nawet 5 proc. od przesłanej kwoty. Czas, w którym polecenie jest wykonane to często nawet kilka dni.Można oczywiście również mówić o braku troski dla klienta w przypadku gdy napotka on problem z usługą.

Dlatego też wiele polskich biznesów międzynarodowych decyduje się na usługi firm pozabankowych takich jak TransferGo. Oferują one niższe marże od przewalutowania przy przelewach pieniężnych, jak i tańsze opłaty za sam transfer.

W powyższym przykładzie TransferGo oferuje stałą opłatę za przelew oraz marże od przewalutowania wynoszącą 0,2 proc. do 0,65 proc. Dla małych i średnich firm oznacza to duże oszczędności, które w takim wypadku mogą zostać wykorzystane na inwestycje we własny biznes. TransferGo gwarantuje również przejrzystość kwoty, którą otrzyma odbiorca polecenia. Według stałych klientów biznesowych TransferGo ich usługi pozwoliły im zaoszczędzić nawet ponad 14 000 euro w ciągu kilku miesięcy . “Na dzień dzisiejszy z naszych usług korzysta już ponad 1000 małych i średnich biznesów, ale codziennie dołącza kilka nowych. Najczęściej nowi przedsiębiorcy korzystają z naszego serwisu dzięki poleceniom innych, którzy są już użytkownikami. Tym bardziej, że mamy fantastyczną biznesową ofertę rekomendacyjną - każdy kto poleci firmę, która wykona przelew na min. £50 otrzyma od nas £50 za polecenie.” - Paulina Kafara - menadżer na Polskę w TransferGo.

Informacje o Transfer Go:

TransferGo z siedzibą w Londynie jest międzynarodową firmą zajmującą się przesyłaniem pieniędzy, skoncentrowaną na pracownikach emigrantach i jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży od 2013 roku, pomagającą oszczędzić swoim klientom aż do 90% ich kosztów przelewów pieniężnych. TransferGo ma siedzibę w należącym do Canary Wharf Group Level39, największym europejskim miejscem wspierającym firmy z rynku fintech. TransferGo koncentruje się na pomocy społecznościom emigranckim z centralnej i wschodniej Europy, ale klienci mogą wysyłać i dostawać pieniądze z ponad 45 krajów w Europie i poza nią, płacąc najtańszą stawkę na rynku i otrzymując przesyłkę praktycznie od razu.