Lew bułgarski, kuna chorwacka i lej rumuński – to nowe waluty bałkańskie w kantorze internetowym Rkantor.com. Od dziś klienci mogą wymieniać 51 par w relacji do BGN, HRK i RON oraz zlecać tanie przelewy w tych walutach.

Według danych GUS w 2015 roku Chorwacja była drugim (po Włoszech) najpopularniejszym celem wyjazdów wakacyjnych Polaków. Choć Bałkany kojarzą nam się głównie z letnim wypoczynkiem w nadmorskich kurortach, wiele osób odkryło też walory tamtejszych ośrodków narciarskich. Dzięki Rkantor.com zapłacisz za wakacyjny pobyt w Chorwacji, Bułgarii i Rumunii o dowolnej porze roku.

Krok pierwszy – wymiana walut

W Rkantor.com BGN, HRK i RON wymienisz natychmiast, po kursie widocznym na ekranie. Możesz też skorzystać z wymiany z odroczoną wpłatą – tutaj zawierasz transakcję po obecnie dostępnym kursie, a pieniądze na jej pokrycie możesz dosłać w ciągu 2 dni roboczych. Jeśli chcesz poczekać, aż waluta osiągnie pożądany przez Ciebie kurs, możesz skorzystać z bezpłatnego alertu SMS. Wpisujesz przedział, w którym chciałbyś dokonać wymiany, a my wyślemy Ci wiadomość, jeśli dana waluta będzie kosztować tyle, ile chcesz. Inną usługą, która pozwala na zawarcie transakcji po interesującym Cię kursie jest zlecenie oczekujące – wpisujesz przedział cenowy i wolumen, który chcesz wymienić. Transakcja zostanie zrealizowana, jeśli kurs waluty osiągnie wpisany przez Ciebie poziom.

Krok drugi – przelew w BGK, HRK, RON

Po wymianie walut możesz zlecić przelew na dowolne konto w Bułgarii, Chorwacji lub Rumunii. Opłaty za przelewy są stałe i niezależne od wysokości przesyłanej kwoty:

  • Przelew w HRK – 20 HRK
  • Przelew w BGN – 5 BGN
  • Przelew w RON – 15 RON

W Bułgarii i Chorwacji możesz też płacić w euro – za przelew w tej walucie zapłacisz 1 EUR. Euro możesz też za darmo wypłacić w jednym z 263 oddziałów Raiffeisen Polbank i zabrać ze sobą na wypadek, gdybyś potrzebował gotówki.

Dlaczego warto wymieniać BGK, HRK i RON w Rkantor.com?

51 nowych par z walutami bałkańskimiKursy niższe niż w kantorach stacjonarnych i bankach.
Wymianę walut i przelewy zlecasz online – bez wychodzenia z domu.
Zawierasz bezpieczne transakcje – Rkantor.com ma status krajowej instytucji płatnicznej, co oznacza, że jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.
Przy dużych wolumenach wymiany możesz negocjować kurs.
Otrzymujesz dostęp do bezpłatnych narzędzi, dzięki którym możesz wymieniać waluty najtaniej – alert SMS i zlecenie oczekujące.

Więcej informacji na www.rkantor.com