Całkiem niedawno, bo w ubiegłym miesiącu brytyjski Barclays wprowadził do sprzedaży kolejny produkt z rodziny bPay - barclaysowych gadżetów które służą do płatności zbliżeniowych. Urządzenie bPay loop to mała nakładka wsuwana na pasek zegarka lub na przykład fitness trackera.

Jest to już czwarty produkt z rodziny bPay, który trafił do sprzedaży - po wristbandzie (bPay wristband), breloku do kluczy (bPay fob) i naklejkach (bPay sticker). Gadżety z tej rodziny są dostępne od czerwca 2015 roku i posłużyły już do ponad miliona transakcji na łączną kwotę ponad 5 milionów funtów.

bPay loop jest wykonany z wytrzymałego teksturowanego silikonu i wsuwa się go na pasek od zegarka, trackera, psią smycz, biżuterię czy nawet okulary lub jakiegokolwiek inny gadżet z rozpinanym paskiem. Bank twierdzi że oferowany produkt to wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu klientów, którzy chcieliby korzystać z funkcjonalności płatności zbliżeniowych używając do tego swoich już posiadanych zegarków czy podobnego rodzaju garderobianej galanterii, a nie będąc zmuszonym by kupować niekoniecznie ładne gotowe produkty, np. zegarki z wbudowaną tego typu funkcją.

Gdzie można używać bPay loop?

Barclaycard bPay LoopPodobnie jak w przypadku innych urządzeń bPay, loop jest dostępny dla każdego, kto posiada zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii kartę Visa lub MasterCard, debetową lub kredytową. Nie trzeba być klientem Barclaycard lub Barclays. Użytkownik po wcześniejszym zasileniu środkami swojego portfela cyfrowego, który jest połączony z urządzeniem, może użyć go do płatności za transakcje nieprzekraczające £30. Płatności zbliżeniowe tego typu mogą być realizowane obecnie w ponad 400.000 miejsc w całej Wielkiej Brytanii.

Produkt i portfel cyfrowy mogą być sterowane za pośrednictwem aplikacji mobilnej (bPay mobile app) lub online . Istnieje możliwość utworzenia automatycznego doładowania, gdy saldo spadnie poniżej pewnej kwoty.

Loop został zaprojektowany tak, aby pasował na rozpinany pasek/opaskę mierzącą do 22 mm szerokości. Można go obecnie kupić w cenie £19.99 na stronie e-sklepu bPay na www.bpay.co.uk. Korzystanie zarówno z portfela jak i urządzenia jest bezpłatne, włącznie z użyciem za granicą.

bPay loop - jak zmienić swój stary zegarek w gadżet do płatności zbliżeniowych?