Limit kwoty poniżej której można zapłacić zbliżeniowo, zostanie w Wielkiej Brytanii podniesiony do poziomu 30 funtów. Obecnie limit ten wynosi 20 funtów a w przypadku przekroczenia go należy wprowadzić PIN.

Stowarzyszenie UK Cards Association zdecydowało w ubiegłym tygodniu o podniesieniu obecnego pułapu o 10 funtów. Decyzja została podjęta w oparciu o badania pokazujące dynamiczny wzrost tego rodzaju płatności. Całkowita wartość zakupów wykonanych za pomocą płatności zbliżeniowych wzrosła z 653 mln funtów w roku 2013 do niemal 2,32 mld funtów w 2014 roku. Podobnie w ubiegłym roku 30% wszystkich transakcji w Wielkiej Brytanii dokonywanych było zbliżeniowo.

Planowo zmiana ma wejść w życie we wrześniu a UK Cards Association wierzy, że spowoduje to większą wygodę i  w sposób znaczący przyczyni się do redukcji kolejek. Warto wspomnieć, że kiedy w 2007 roku płatności zbliżeniowe zawitały do Wielkiej Brytanii, limit ten wynosił zaledwie 10 funtów. Przy dzisiejszym kursie funta limit na wyspach wynosić będzie ok. 170 złotych. Jest to dużo biorąc pod uwagę, że na naszym rodzimym rynku granica ta wynosi od lat zaledwie 50 złotych.

źródło: czytaj całość na: prnews.pl