Armin Strom Cognac Watch – zegarek z kroplą najstarszego koniaku na świecie zostanie pokazany światu na targach Baselworld 2016. To owoc wspólnej pracy szwajcarkiej manufaktury zegarków Armin Strom oraz polskiej firmy Wealth Solutions.

Szwajcarska manufaktura zegarków Armin Strom przy współpracy z firmą Wealth Solutions stworzyła wyjątkowy zegarek. Na cyferblacie mechanicznego chronometru umieszczono zamkniętą w kapsule kroplę alkoholu. Nie jest to jednak zwyczajny trunek, lecz pochodzący z 1762 roku koniak - najstarszy jaki kiedykolwiek sprzedano na aukcji publicznej. Pochodzi on z kolekcji firmy Wealth Solutions i został przez nią zakupiony w 2014 r. na aukcji rzadkich win i alkoholi, organizowanej przez dom aukcyjny Bonhams w Nowym Jorku.

Claude Greisler, główny zegarmistrz firmy Armin Strom, opracował koncepcję pozwalającą na prezentację niezwykle rzadkiego trunku, w sposób niezagrażający funkcjonalności mechanizmu. Wiekowy koniak znalazł się w szczelnej, szafirowej kapsule, umieszczonej na godzinie piątej. Tylną część koperty ozdobiono z kolei grawerunkiem przedstawiającym kiść winogron. Ten nakręcany ręcznie zegarek z niezwykłą kapsułą zostanie wyprodukowany w limitowanej serii zaledwie 40 egzemplarzy i będzie dostępny z kopertami wykonanymi ze stali nierdzewnej, 18-karatowego różowego złota oraz tytanu. Jego premiera będzie miała miejsce podczas najbliższych targów Baselworld 2016 (20 marca 2016 r.).

Cognac Watch - zegarek z kroplą najstarszego koniaku na świecie od Armin Strom
Armin Strom Cognac Watch

źródło: Wealth Solutions