Mitsubishi L200 otrzymał kolejną ważną nagrodę, tym razem przyznaną Mitsubishi przez brytyjski portal Carbuyer, dla najlepszego pickupa 2017. Jurorzy przyznający nagrody 2017 Carbuyer Awards byli pod szczególnym wrażeniem najnowszego Mitsubishi L200, oceniając, że obecnie jest on "lepszy, niż kiedykolwiek wcześniej", a to dzięki połączeniu imponujących możliwości w terenie z dynamiką samochodu osobowego na asfalcie. Zauważono też konkurencyjną cenę oraz wysoki standard wyposażenia.

Stuart Milne, wydawca Carbuyer skomentował wybór jurorów: „Mitsubishi L200 jest z nami od ponad 30 lat, a najnowszy model jest lepszy, niż kiedykolwiek. Samochód dostarcza to, co obiecuje, czyli wytrzymałość, starannie zaprojektowane detale, imponujące wyposażenie i mocny, 2,4-litrowy czterocylindrowy silnik diesla pozwalający na holowanie przyczepy o masie ponad trzech ton. Pod względem prowadzenia, wśród pickupów jest on najbardziej zbliżony do samochodu osobowego w czasie jazdy po zwykłych drogach, do tego jest niezwykle sprawny w czasie jazdy terenowej. Jeśli dodamy do tego spalanie, które potrafi spaść poniżej 7,1 l/100km, konkurencyjne ceny i kilka bardzo pożądanych przez klientów wersji z bogatym wyposażeniem, staje się jasne, dlaczego L200, to w naszej ocenie najlepszy pickup na rynku.”

Lance Bradley, dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors UK, powiedział: „Twarde i wytrzymałe samochody, jak L200 i Pajero są produktami, na jakich marka Mitsubishi była budowana w ciągu ostatnich 100 lat. Nasi inżynierowie nieustannie dbają, by samochody Mitsubishi z napędem 4X4 pozostawały punktem odniesienia w swoich segmentach rynkowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Carbuyer dostrzegł cechy, które sprawiły, że Mitsubishi L200 to niezwykle udany model i komercyjny sukces.”

Najnowsza generacja Mitsubishi L200, która zadebiutowała w Polsce na początku 2016 roku, zdobyła już liczne nagrody i wyróżnienia. Mitsubishi L200 jest dostępny na naszym rynku wersjach nadwoziowych Club Cab oraz Double Cab, jego ładowność sięga 1035 kg, a masa holowanej przyczepy (z hamulcem) to aż 3,1 tony.

Mitsubishi L200 z nagrodą Carbuyer
Mitsubishi L200 otrzymał tytuł Best Pickup na ceremonii Carbuyer Awards 2017

Rankingi najlepszych samochodów z różnych segmentów rynkowych zamieszczane na portalu Carbuyer.co.uk i związane z nimi wyróżnienia są wynikiem pracy współpracującego z Carbuyer zespołu ekspertów motoryzacyjnych, którzy mają za sobą dziesiątki lat doświadczeń i tysiące przetestowanych samochodów.

Oto link do rankingu Carbuyer: 

http://www.carbuyer.co.uk/reviews/recommended/best-pickup-trucks