Podczas podróży po świecie można zetknąć się z wieloma wyjątkowymi wydarzeniami – jedne mają na celu kultywowanie lokalnych tradycji, inne po prostu dobrą zabawę. Tripsta.pl, największe internetowe biuro podróży w Południowo-Wschodniej Europie, przedstawia listę najciekawszych imprez tego lata. 

Festiwal Wina w Haro: 29 czerwca

Raz do roku Haro, miasteczko leżące w regionie La Rioja słynącym z produkcji najpopularniejszych hiszpańskich win, zmienia się w miejsce szalonych obchodów święta wina, które przyciąga tysiące gości z całego świata. Festiwal rozpoczyna się o 7 rano wraz z procesją zmierzającą przez miasto do kościoła San Felices de Bilibio, gdzie odbywa się msza poprzedzająca sławną Batalla de Vino – winną bitwę. W jej trakcie ludzie polewają się wzajemnie tysiącami litrów czerwonego wina, wykorzystując do tego kosze, pistolety na wodę, słoiki, butelki czy bukłaki. W trakcie festiwalu odbywają się również całonocne zabawy, uliczne tańce, a także wiele degustacji win oraz konkursów związanych z piciem wina.

Loty do Bilbao z Warszawy można kupić już od 1076,88 PLN* w ofercie last minute.

Festiwal Gion Matsuri, Kioto: 1-29 lipca

Coroczny festiwal odbywający się  w Gion, dzielnicy Kioto, został zapoczątkowany wieki temu, jako tradycyjne rytuały mające chronić miasto przed złymi omenami i wszelkimi nieszczęściami. Duchowa tradycja przerodziła się w jeden z największych i najbardziej kolorowych festiwali w Japonii. Jego obchody trwają niemal cały miesiąc i składają się z różnorodnych wydarzeń takich jak: parady, ozdabianie dzielnicy tradycyjnymi lampionami czy ceremonie symbolicznego oczyszczania miasta poświęconą wodą.

Ceny biletów do Osaki zaczynają się już od 2363,56 PLN.*

Festiwal Błota, Boryeong: 15-24 lipca

Coroczny Festiwal Błota, stworzony pierwotnie jako akcja marketingowa dla marki koreańskich kosmetyków, których formuła oparta jest na błocie, stał się jednym z najgłośniejszych wydarzeń w Korei. Festiwal odbywa się w Boryeong, mieście leżącym około dwustu kilometrów na południe od Seulu. Jego obchody obejmują nietypową listę atrakcji związanych z błotem: zapasy w błocie, malowanie błotem czy błotne masaże. Najpopularniejszymi punktami imprezy są błotne zjeżdżalnie i baseny oraz zawody w narciarstwie błotnym. Wydarzeniu towarzyszą występy światowych gwiazd oraz targi regionalnych wyrobów kosmetycznych.

Bilety do Seulu z wylotem z Warszawy można kupić już za  2493,40 PLN.

Secret Garden Party, Abbots Rippton: 21-24 lipca

Znane jako alternatywa dla popularnych festiwali muzycznych, Secret Garden Party jest niezależnym wydarzeniem artystycznym odbywającym się w Abbots Rippton w Anglii. Tegorocznym motywem przewodnim festiwalu są kosmos i podróże międzyplanetarne, które poprowadzą uczestników przez całe wydarzenie. Obok koncertów znanych wykonawców, festiwal obejmuje liczne wydarzenia artystyczne i kulturalne, odbywające się w pięknym otoczeniu parku, jeziora i rzeki.

Loty do Londynu można zarezerwować już od 596,25 PLN*.

Karnawał Notting Hill, Londyn: 29 sierpnia

Londyński Karnawał Notting Hill jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych miejskich imprez w Europie. Obchody tradycji afroamerykańskich imigrantów z Karaibów to ożywiona i pełna kolorów parada przechodząca ulicami tej popularnej dzielnicy. Widzowie mogą podziwiać barwnych uczestników pochodu – egzotycznych tancerzy w tradycyjnych karaibskich strojach, którym towarzyszy regionalna muzyka. Kolejną atrakcją karnawału są liczne stragany z jedzeniem, dzięki którym można poznać bogatą kuchnię Karaibów.

Podróże do Londynu z Warszawy już za 596,25 PLN*.

La Tomatina, Bunol: 31 sierpnia

Kolejnym ze znanych na całym świecie hiszpańskich festiwali jest największa z bitew na jedzenie, w trakcie której uczestnicy rzucają w siebie miękkimi pomidorami. Pochodzenie tej tradycji nie jest znane. Niektórzy doszukują się jej początków w walkach na jedzenie pomiędzy przyjaciółmi czy uczniami, ale z pewnością stała się ona najliczniej odwiedzaną atrakcją regionu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników przydatne wskazówki, które obejmują m.in. zakładanie ubrań, które mogą zostać w całości zniszczone czy korzystanie z wodoodpornych aparatów. Wśród zasad są również takie, które mogą wzbudzać niepokój jak np. prośba, aby nie zdzierać koszulek z innych uczestników bitwy!

Bilety lotnicze do Walencji można kupić już za 796,52 PLN*.

Grande Braderie, Lille: 3-4 września

Odbywający się na początku września Grande Braderie (z francuskiego dosłownie “galimatias”), to największy pchli targ w Europie, który co roku gości koło dwóch milionów odwiedzających. Przyciąga ich ogromy wybór stoisk i straganów oferujących bogactwo antyków, gier, ozdób, zabawek i sztuki w najlepszych możliwych cenach. Głównym punktem tegorocznej edycji będą stoiska licznych antykwariuszy zlokalizowane wzdłuż bulwaru Jean-Baptiste’a Lebasa.

Ceny lotów do Lille zaczynają się już od 1161,88 PLN*.

*Uwaga: Uwzględnione ceny oparte są na wynikach wyszukiwania lotów na stronie tripsta.pl z 28.09 na podróże w różnych terminach w okresie pomiędzy 29.06.2016 a 15.09.2016.

Londyński Karnawał Notting Hill

O tripsta

Tripsta to innowacyjne biuro podróży online. Poprzez swoje strony internetowe oferuje podróżnym loty w bardzo konkurencyjnych cenach, a także ubezpieczenia turystyczne na całym świecie. Firma swoją działalność rozpoczęła w 2005 roku, uruchamiając jednocześnie, jako Travelplanet24, swój grecki oddział. Wtedy też Philipp Brinkman oraz Kristof Keim, współzałożyciele firmy, zdecydowali się opracować system rezerwacji online oraz innowacyjną aplikację internetową, wypełniając tym samym niszę na greckim, internetowym rynku turystycznym. Na początku 2010 roku Travelplanet24 podjęło strategiczną decyzję o wejściu na nowe, europejskie rynki pod nazwą tripsta. Od tego czasu tripsta koncentruje się na budowaniu marki, innowacjach, technologiach oraz rozwoju swoich produktów. Po tegorocznej fuzji z airtickets®, firma stała się największym internetowym biurem podróży w Południowo-Wschodniej Europie i jednocześnie znajduje się wśród TOP 5 biur w Europie.