Najnowsza oferta popularnych smartfonów inspirowana modelami Premium. W najbliższych dniach firma LG Electronics zaprezentuje serię K, nową linię smartfonów z zaawansowanym aparatem oraz funkcjami interfejsu, które do tej pory dostępne były tylko w modelach z najwyższej półki. Pierwsze urządzenia z nowej oferty LG, modele K10 i K7, mają swoją premierę podczas targów CES 2016 w Las Vegas.

Smartfony z serii K to pierwsze urządzenia LG zaprojektowane zgodnie z koncepcją wzorniczą utrzymaną w stylu połyskującego kamienia  (glossy pebble), która ze względu na stylowy wygląd, zakrzywiony kształt i nowoczesne wykończenie jest kierowana do młodszych użytkowników. Dopełnieniem nowego designu jest szklany panel 2.5D Arc Glass, który w połączeniu z pozbawionymi przycisków krawędziami smartfonów z serii K, pozwolił uzyskać gładki, opływowy kształt. Takie wzornictwo inspirowane naturą sprawia, że smartfony K10 i K7 zyskują na ekskluzywności i bardziej atrakcyjnym wyglądzie.

Tylna obudowa posiada starannie dopracowaną fakturę, dzięki której telefon stabilnie leży w dłoni, nawet podczas dynamicznych ruchów. Młodzi ludzie prowadzący aktywny tryb życia coraz częściej korzystają z multimediów w swoim smartfonie, dlatego najnowsze modele LG zostały wyposażone w duże wyświetlacze pozwalające na wygodne oglądanie zdjęć i filmów zarejestrowanych najbardziej zaawansowanym aparatem dostępnym w smartfonach tej klasy — tylnym o rozdzielczości 13 MP i przednim o rozdzielczości 8 MP (w modelu K10).

Ponadto, opracowane przez LG, popularne funkcje Gesture Shot i Gesture Interval Shot pozwalają na łatwe i bezproblemowe wykonywanie zdjęć selfie. By zrobić pojedyncze zdjęcie, wystarczy otworzyć dłoń przed obiektywem, a następnie zacisnąć ją w pięść. Dwukrotne zamknięcie dłoni, automatycznie włącza funkcję Gesture Interval Shot, która wykonuje serię czterech zdjęć. Ekrany obu smartfonów mogą również zamienić się w lampę do zdjęć selfie, dzięki czemu nawet w ciemności można utrwalić cenne chwile.

„Seria K z oferty na rok 2016 to kolejny dowód na to, że firma LG wprowadza swoje najlepsze technologie i koncepcje wzornicze do smartfonów z różnorodnych kategorii cenowych” powiedział Juno Cho, Prezes oraz Dyrektor Generalny działu Mobile Communications firmy LG Electronics. „Konsumenci utożsamiają markę LG ze smartfonami zapewniającymi wspaniałe doznania wizualne, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nie zawieść ich oczekiwań”.

W dniach 6-9 stycznia odwiedzający targi CES 2016 będą mogli zobaczyć na własne oczy najnowsze smartfony K10 i K7. Będą one prezentowane na stanowisku firmy LG w Las Vegas Convention Center, Central Hall nr 8204.

Podstawowe dane techniczne smartfona K10*:

Wyświetlacz: 5,3 cala IPS HD
Procesor:

 • LTE: czterordzeniowy 1,2 GHz lub 1,3 GHz / ośmiordzeniowy 1,14 GHz
 • 3G: czterordzeniowy 1,3GHz

Aparat:

 • LTE: Tylny 13 MP / przedni 8 MP lub 5 MP
 • 3G: Tylny 8 MP / przedni 8 MP lub 5 MP

Pamięć:

 • RAM: 2 GB / 1,5 GB / 1 GB
 • ROM: 16 GB / 8 GB

Bateria: 2300 mAh
System operacyjny: Android 5.1 Lollipop
Wymiary: 146,6 x 74,8 x 8,8 mm
Sieć komórkowa: LTE / 3G
Kolory: biały / indygo / złoty
Inne: Szklany panel 2.5D Arc Glass / funkcje Gesture Shot / Tap and Shot / Gesture Interval Shot*

Podstawowe dane techniczne smartfona K7*:

Wyświetlacz: 5,0 cala FWVGA, technologia In-cell Touch (LTE) / On-cell Touch (3G)
Procesor:

 • LTE: Czterordzeniowy 1,1 GHz
 • 3G: Czterordzeniowy 1,3 GHz

Aparat: tylni 8 MP lub 5 MP / przedni 5 MP
Pamięć:

 • RAM: 1,5 GB / 1 GB
 • ROM: 16 GB / 8 GB

Bateria: 2125 mAh
System operacyjny: Android 5.1 Lollipop
Wymiary:

 • LTE: 143,6 x 72,5 x 8,9mm
 • 3G: 143,6 x 72,5 x 9,05mm

Sieć komórkowa: LTE / 3G
Kolory:

 • LTE: tytanowy
 • 3G: biały / czarny / złoty

Inne: Szklany panel 2.5D Arc Glass / funkcje Gesture Shot / Gesture Interval Shot / Tap and Shot

* Dane techniczne mogą różnić się w zależności od kraju sprzedaży.

Smartfony LG K10 i K7 zyskują na ekskluzywności

źródło: LG Electronics