Uncharted 4, to zrealizowana z iście hollywoodzkim rozmachem gra, o przygodach zawodowego poszukiwacza skarbów, Nathana Drake’a. Produkcja wielokrotnie nagradzanego studia Naughty Dog Inc. to nie tylko zakończenie przygód uwielbianego przez graczy na całym świecie bohatera, ale również pokaz technicznych możliwości konsoli PlayStation 4. Gra zbiera bardzo wysokie oceny w prasie branżowej. 

Zakończenie sagi

Kilka lat po swojej ostatniej przygodzie emerytowany poszukiwacz skarbów, Nathan Drake, zmuszony jest wrócić do złodziejskiego świata. Kierowany względami osobistymi Drake wyrusza na największą ze swoich przygód, przemierzając świat tropem historycznego spisku, dotyczącego legendarnego skarbu piratów. Każdy skarb ma jednak swoją cenę. Ta przygoda wystawi na najwyższą próbę sprawność fizyczną i determinację Drake'a, któremu w końcu przyjdzie zadecydować, co jest w stanie poświęcić w imię ratowania najbliższych.

Trzy lata po wydarzeniach znanych z UNCHARTED 3: Oszustwo Drake'a, Nathan nie ma zamiaru wracać do życia poszukiwacza skarbów. Wkrótce jednak zew przygody ponownie daje o sobie znać, gdy jego brat Sam, prosi o ratunek, a jednocześnie proponuje przygodę, której nasz bohater nie jest w stanie się oprzeć.

Podążając tropem dawno zaginionego skarbu kapitana Henry'ego Avery'ego, Sam i Drake wyruszają na poszukiwanie Libertalii, utopijnej krainy piratów położonej w głębi madagaskarskiej dżungli. UNCHARTED 4: Kres Złodzieja zabiera graczy w podróż dookoła świata – porośnięte gąszczem wysepki, miasta oraz pokryte śniegiem szczyty mają zaprowadzić ich do skarbu Avery'ego. 

Pokaz technicznych możliwości konsoli

UNCHARTED 4: Kres Złodzieja to ostatnia część wielokrotnie nagradzanej serii UNCHARTED. Stworzony przez uznane studio Naughty Dog tytuł Uncharted 4: Kres Złodzieja dostępny jest wyłącznie na system PlayStation 4. Kres Złodzieja to dla tej znanej marki nie tylko symbol nowej generacji gier, ale też najbardziej epicka przygoda w całej serii UNCHARTED. Znajdziemy tu nową, dynamiczną mechanikę walki, większy i bardziej otwarty świat, który gracz może swobodnie przemierzać i odkrywać, a także podrasowaną grafikę i animacje postaci.

Studio Naughty Dog Inc. podkreśla, że to pierwsza część serii na konsolę Playstation 4. Dzięki temu, mogli oni zaimplementować nowe efekty graficzne, bardziej dokładne animacje oraz wprowadzić częściowo otwarte poziomy oraz pojazdy. Przy zastosowaniu tych wszystkich ulepszeń gra wyświetlana jest w rozdzielczości 1080p oraz korzysta ze standardu dźwięku Dolby 7.1.

Duży nacisk położony został również na wprowadzenie drużynowego trybu multiplayer. Zawarto w nim wyjątkowe mapy o urozmaiconym terenie, gdzie najlepiej poczują się gracze, którzy lubią odkrywać, planować strategię i pracować zespołowo.  Tryb multiplayer, wykorzystuje najlepsze elementy serii Uncharted. Można wynająć jednego z czterech „partnerów”, którzy będą wspierać gracza, śledzić jego wrogów, uzdrawiać pokonanych sojuszników i dawać osłonę ogniem zaporowym. 

Gra dostępna jest w pełnej polskiej wersji językowej, głos głównego bohatera, Nathana Drake’a, podkłada Jarosław Boberek.

Zwiastun gry można zobaczyć pod adresem: https://youtu.be/AP-Ix1wFSeA

UNCHARTED 4: Kres Złodzieja to ostatnia część wielokrotnie nagradzanej serii UNCHARTED

źródło: PlayStation