Wakacje w luksusowej willi z basenem na południu Francji? Na tego typu rozrywkę pozwala sobie coraz więcej Polaków. Koszty wynajmu rozłożone pomiędzy wszystkich uczestników wycieczki nie obciążają aż tak bardzo portfela. Jeśli dodatkowo wybierzemy dobry czas na podróż, nasza opłata za pobyt w luksusowym apartamencie może zrównać się z opłatą za wynajęcie pokoju w hotelu, a standard pozostanie wyższy.

Wynajem komfortowego, wystawnie urządzonego apartamentu to koszt większy niż nasz standardowy wydatek na wakacyjną kwaterę. Jeżeli jednak jedziemy z przyjaciółmi lub rodziną, cena rozkłada się na kilka osób. Jej wysokość jest uzależniona również od czasu, w którym udajemy się na wakacje.

„Przełom lipca i sierpnia to najdroższy okres, jeśli chodzi o wynajem urlopowego lokum. Ci, którzy zdecydują się na urlop w ostatnim tygodniu sierpnia, mogą już liczyć na 20-procentowe obniżki” – mówi serwisowi infoWire.pl Anna Kaźmierczak, dyrektor firmy NOVASOL Polska. Najlepiej jednak wybrać się na wakacje poza sezonem, w czerwcu lub we wrześniu. Wówczas koszty wynajmu lokalu spadają nawet o 40%.

Luksusowe apartamenty przejmują klientów hotelowych. Dlaczego?Jeżeli nie zależy nam na podwyższonym standardzie, możemy zdecydować się na tańszy apartament lub domek. W Chorwacji tygodniowy pobyt w nawet trzy-, czterogwiazdkowym apartamencie wyniesie nas ok. 1 250 zł, także w szczycie sezonu. We Włoszech i Francji ceny będą wyższe, lecz na Węgrzech zapłacimy już mniej. „Czteroosobowa rodzina spokojnie znajdzie dla siebie komfortowe lokum w Europie już za 3 tys. zł za tydzień” – stwierdza ekspertka.


Anna Kaźmierczak – dyrektor firmy NOVASOL Polska

 

dostarczył infoWire.pl