Za nami Boże Narodzenie i nadchodzi czas hucznego świętowania Nowego Roku. Jeżeli chcesz być pewna ponad wszelką wątpliwość, że zmieścisz się w ulubioną kreację sylwestrową, skorzystaj z kilku trików od Healthy Food Park. Pomogą ci pozbyć się pozostałości po świątecznych obiadach.

Zaplanuj swoje posiłki

Na najbliższe dni zaplanuj każdy posiłek. Pamiętaj, aby ustalić regularne godziny. Porcje nie powinny być duże, np. 150 g mięsa oraz warzywa na obiad to wystarczająca porcja. Jeżeli jemy główny posiłek wieczorem, mięsa może być nawet jeszcze mniej. Optymalnie rozplanuj 4 lub 5 mniejszych dań, dokładnie gryź i przeżuwaj jedzenie. Dzięki temu szybciej osiągniesz i utrzymasz uczucie sytości.

Pij dużo płynów

Płyny to podstawa. Spożywanie ich dużej ilości da sygnał organizmowi, iż nie musi zatrzymywać wody. Aby nasze ciało było tego pewne, należy dostarczać do niego płyny przez cały dzień, wypicie np. półtora litra wody na raz nie da tego efektu.

Nie można jednak pić wszystkiego. Słodkie napoje gazowane, także typu „light”, jak również słodzone soki nie sprzyjają redukcji wagi. Czarna herbata też nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż wpływa na zatrzymywanie wody w organizmie.

Poleca się natomiast picie wody mineralnej, także tej lekko gazowanej. Kawa odwadnia, a więc ogranicz ją na tyle, ile możesz. Lepiej zastąpić ją zieloną herbatą, która także działa pobudzająco, a także pozytywnie wpływa na przemianę materii. Możesz także pić herbatę owocową, choć uważnie czytaj etykiety, aby nie trafić na aromatyzowane czarne herbaty.

Unikaj produktów słodzonych sztucznymi substancjami

Zaplanuj swoje posiłki
Substancje słodzące mogą wpływać niekorzystnie na układ trawienny. Tym samym zaburzają proces przemiany materii i utrudniają odchudzanie. Sprawdzaj, czy w produktach które chcesz kupić jest np. syrop glukozowy, który jest wodnym roztworem cukrów prostych. Do rzeczy słodkich często dodawany jest tłuszcz palmowy lub olej palmowy. Niemal połowa jego składu to tłuszcze nasycone, które podczas obróbki termicznej tracą znaczną część witaminy E, zawartą w pierwotnym stanie. Syrop sorbitolowy, inaczej zwany sorbitolem, sorbitem lub po prostu E420, to także słodzik. Co więcej organizm wchłania go wolniej niż fruktozę czy sacharozę. Wystrzegaj się tych składników w produktach, jeżeli zamierzasz skutecznie pozbyć się kilogramów.

Ruszaj się

Zbilansowaną dietę, pozbawioną sztucznych substancji słodzących musisz wesprzeć ćwiczeniami. Nie muszą być to katorżnicze zajęcia na siłowni, albo wielogodzinny maraton fitnessu. Dynamiczny spacer, basen, a nawet rower przy dobrej pogodzie pomogą pozbyć się nadprogramowych kalorii ze świąt.

Aktywność fizyczna przyniesie szybsze efekty, kiedy zostanie wsparta suplementami. Najlepiej wybierać te, oparte na naturalnych składnikach. Przykładem może być Fat Burner, produkt z serii Fit & Slim, który łączy w sobie zieloną herbatę z chromem oraz CLA i pomaga utrzymać prawidłowy poziom metabolizmu. Ponadto, przyczynia się do zwiększenia koncentracji i posiada działanie energetyzujące.

Skorzystaj z tej zmiany

Kilka dni intensywnego wysiłku w celu zapięcia ulubionej kreacji na Sylwestra może być początkiem większej, pozytywnej zmiany. Warto wykorzystać tę chwilę, aby przyjrzeć się swojemu jadłospisowi i sprawdzić, co możemy w nim poprawić, jakie niezdrowe elementy z niego usunąć. Stosowanie zbilansowanej diety, a także aktywność fizyczna poprawiają samopoczucie, ogólną kondycję organizmu i w efekcie podnoszą poziom zadowolenia z życia.

O firmie Healthy Food Park

Firma promuje i wspiera aktywny tryb życia oraz stosowanie zbilansowanej diety. Oferuje innowacyjne linie suplementów dostosowane do potrzeb osób aktywnych: serię The Run i program Fit & Slim. Priorytetem jest naturalność produktów i najwyższa jakość składników.

źródło: Healthy Food Park