Przelewy do Polski - porównaj opinie, opłaty i kurs waluty w serwisach: TransferGo, Wise, Western Union, Opal Transfer, Transfer24. Firmy te specjalizują się w tanich i szybkich międzynardowych transferach pieniężnych online, m.in. z Anglii (UK) do Polski. Wszystkie one nadzorowane są przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (Financial Conduct Authority - FCA) lub polski odpowiednik - KNF. Działają jak transgraniczne kantory internetowe, podobnie jak globalne firmy MoneyGram czy Revolut, aczkolwiek niektóre z nich oferują również przelewy funtów czy euro na konta walutowe. Prawie wszystkie posiadają pełny lub częściowy serwis w języku polskim.

Kurs rynkowy funta:

Porównanie z dn. 30.04.2024 22:05
Dotyczy przelewów w opcji standard
Serwis Kurs funta i
Link do serwisu
Opłata i
Czas realizacji
£300 =
odbiorca otrzyma

Wise

 Wise (dawniej TransferWise) opinie, ranking z portalu Trustpilot: 4,6 na 5 punktów (126902 opinii)
5.0693
LINK
£2.10
do 24h
1510 PLN

TransferGo

 TransferGo opinie, ranking z portalu Trustpilot: 4,7 na 5 punktów (27762 opinii)
5.0336
LINK
£0.00
1h - 24h
1510 PLN

Opal Transfer

 Opal Transfer opinie, ranking z portalu Trustpilot: 4,8 na 5 punktów (438 opinii)
4.9700
LINK
£3.00
do 24h
1476 PLN

Transfer24

 Transfer24 opinie, ranking z portalu Trustpilot: 4,3 na 5 punktów (7 opinii)
4.9400
LINK
£5.10
do 24h
1457 PLN

Remitly

 Remitly opinie, ranking z portalu Trustpilot: 4.2 na 5 punktów (36695 opinii)
5.0393
LINK
£1.99
do 24h
1501 PLN

Western Union

 Western Union opinie, ranking z portalu Trustpilot: 3,4 na 5 punktów (21213 opinii)
5.0470
LINK
£0.00
2 dni robocze
1514 PLN
Uwaga! Stawki opłat nie uwzględniają okresowych promocji itp. bonusów.
Kursy funta widoczne w tabelach na tej stronie rejestrowane są o losowych godzinach w tym samym czasie dla wszystkich prezentowanych tu serwisów.
Informacje dotyczące kursów i opłaty firm i serwisów transferów pieniężnych zawarte w tabelach na tej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny. Wszystkie dane zostały zebrane z największą starannością, na postawie informacji udostępnianych przez w/w serwisy na ich stronach internetowych. Kurs-na-funta.pl nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w regulaminach i cennikach usług, i ewentualną niezgodność przedstawionych tu informacji ze stanem po zalogowaniu się do serwisów internetowych, ani za możliwe konsekwencje jakichkolwiek działań podjętych w oparciu o prezentowane tu informacje. Zwracamy uwagę że firmy transferujące pieniądze mogą zmieniać kurs waluty co najmniej kilka razy dziennie, a niektóre z nich w sposób ciągły, w rytm zmian kursu na rynku walutowym.

Polecane firmy oferujące przekazy pieniężne do Polski

Wise - przelewy na cały świat

Wise

 

Opłaty: od wpłaconej kwoty przed przelewem pobierana jest prowizja zależna od wysokości kwoty + opłata stała. Nadzorowany przez: FCA. Opcje wpłaty: przelew internetowy, karta. Czas przesyłania: Zależnie od kraju 1-4 dni, do Polski do 24h. Negocjacja kursu: brak. Aplikacja mobilna: iOS, Android. Karta do wydawania pieniędzy w ponad 40 walutach w ponad 150 krajach.
Opinie o Wise (dawniej TransferWise) : 4,6 punktów na 5 z 126902 recenzji na portalu Trustpilot.

Opis:
Wise (dawniej TransferWise) to firma założona w 2011 roku. Spółka ma siedzibę w Londynie oraz biura w Tallinie i Nowym Jorku. Wise (TransferWise) realizuje przelewy do ponad 160 krajów, w ponad 40 walutach. Możesz przesłać peniądze m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Japonii, Niemiec i wielu innych krajów na świecie. Od niedawna serwis dostępny jest również w języku polskim. Wise oferuje najlepszy, bo rzeczywisty, rynkowy kurs wymiany walut bez marży. Dzięki TEJ USŁUDZE otrzymasz dane międzynarodowego konta bankowego - brytyjski numer konta, europejski IBAN lub amerykański numer oddziału banku i wiele innych. Wszystko w ramach jednego konta. Otrzymuj wynagrodzenie, opłaty za faktury, emeryturę i zysk z udziałów. Opcja ta ma pomóc w rozliczaniu usług, w szczególności dla osób, otrzymujących płatności z różnych krajów na świecie (np. freelancerów).

TransferGo - przelewy międzynarodowe dostępne w 44 krajach

Opłaty: darmowe oraz £1,99 lub £2,99 (€1,99 lub €2,99) zależnie od czasu realizacji i niezależnie od kwoty przelewu. Nadzorowany przez: FCA. Opcje wpłaty: przelew internetowy, karta. Czas przesyłania: do 24h w opcji standard. Negocjacja kursu: brak. Aplikacja mobilna: iOS, Android.
Opinie o TransferGo: 4,8 punkty na 5 z 22279 opinii na portalu Trustpilot

Opis:
TransferGo jest międzynarodową firmą założoną w 2012 roku w Wielkiej Brytanii z siedzibą w Londynie. Posiada biura w Londynie, Wilnie, Berlinie, Istambule i Warszawie. Serwis jest dostępny w języku polskim i umożliwia dokonywanie przelewów do 66 krajów w całej Europie, jak i poza nią. Pozwala wysyłać i odbierać przelewy w ponad 20 walutach. Oferuje kilka opcji dostawy różniących się opłatą za przelew i czasem realizacji oraz znacznie atrakcyjniejszy kurs przy przelewie większych kwot pieniężnych. TransferGo obsługuje klientów indywidualnych jak i biznesowych.

Wise Biznes - przelewy dla firm

Wise Business to bezproblemowy dostawca usług płatniczych dla firm zajmujących się handlem elektronicznym i sprzedażą za granicą. Wise Business to lepsze kursy wymiany, brak ukrytych opłat i łatwe wypłaty w każdym czasie.

Teraz Wise oficjalnie rejestruje się jako członek programu dostawców usług płatniczych Amazon, co oznacza, że każda firma sprzedająca na Amazon może już oficjalnie korzystać z Wise, aby otrzymywać swoje przychody ze sprzedaży w wielu walutach.

E-commerce stało się proste. Dla Ciebie i Twoich klientów.
W Wise Business możesz otrzymać lokalne dane bankowe dla 9 różnych walut. Możesz przekazać je swoim klientom, żeby łatwo i bezpłatnie otrzymywać od nich pieniądze. W Wise Business 50% płatności realizowana jest natychmiast lub dociera do odbiorcy w ciągu godziny. Wypłacaj środki z Amazona, Stripe'a i nie tylko, w 9 walutach.