W dzisiejszych czasach mało kto wyobraża już sobie funkcjonowanie bez smartfona czy tabletu. Szczególnie w okresie przedświątecznym stają się one łatwym celem dla cyberprzestępców, dlatego warto przyjrzeć się najnowszym testom aplikacji ochronnych. Warto zabezpieczyć się w najlepsze oprogramowanie, które może uchronić nas przed utratą ważnych danych i kontaktów.

Eksperci z laboratorium Av-Test po raz kolejny poddali testom 31 aplikacji ochronnych dla systemu Android.

W listopadzie zostały przeprowadzone testy oprogramowania antywirusowego dla urządzeń posiadających system Android 4.4.4. Eksperci z AV-TEST przeprowadzili liczne testy w 3 kategoriach:

  • Ochrona - aplikacje musiały poradzić sobie z wykryciem najnowszych zagrożeń.
  • Użyteczność - oceniono wydajność urządzenia, zużycie baterii oraz ilość fałszywych alarmów.
  • Funkcje - sprawdzano, czy aplikacje oferują dodatkowe funkcje, takie jak ochrona przed kradzieżą, lokalizacja, czyszczenie i podobne.

Bitdefender znalazł się w czołówce z najwyższym wynikiem we wszystkich kategoriach. Wykrył wszystkie próbki złośliwego oprogramowania, które zostały użyte do testów. Został uznany za program, który nie spowalnia urządzenia oraz, który nie wpływa na żywotność baterii, zarazem nie generując dużego ruchu. Jest aplikacją cichą i wykorzystuje mało zasobów.

W teście Bitdefender Mobile Security okazał się jedną z 19 aplikacji o 100% skuteczności wykrywania. Podsumowując – tak jak w poprzednim z testów Av-Test Bitdefender znalazł się w czołówce najlepszych aplikacji ochronnych.

Oprogramowanie chroni urządzenia w czasie rzeczywistym, automatycznie skanując każdą aplikację zaraz po jej zainstalowaniu. Dzięki temu użytkownicy są na bieżąco informowani o łamaniu zabezpieczeń i chronieni. Atrakcyjność aplikacji podwyższają dodatkowe funkcje zabezpieczające. W przypadku kradzież lub zgubienia telefonu, program umożliwia jego zlokalizowanie, blokowanie oraz wyczyszczenie wszystkich danych z telefonu.

av-test android listopad 2014

źródło: Bitdefender