Aplikacja GoSolo ułatwia założenie i prowadzenie firmy w Wielkiej Brytanii

GoSolo

GoSolo to zestaw narzędzi biznesowych i aplikacja bankowa ułatwiająca przedsiębiorcom z całego świata utworzenie brytyjskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i konta biznesowego. Dzięki nim zdecydowanie prościej założyć firmę w Wielkiej Brytani, a następnie zarządzać jej finansami, w tym wystawiać faktury. Projekt wspierają Max Lytvin i Alex Szewczenko, twórcy aplikacji Grammarly, uznanej za amerykańskiego jednorożca.

Rejestracja firmy w Wielkiej Brytanii wiąże się m.in., z wyższą ulgą podatkową, ale też daje przedsiębiorcom możliwość rozwoju. 

Wielka Brytania nieustannie podejmuje działania pozwalające jej określać się mianem światowego centrum przedsiębiorczości. Według Companies House, w latach 2020-2021 zarejestrowanych zostało tam 810 316 firm, co oznacza wzrost o 21,8% rok do roku. Według prognoz wzrost będzie postępował także w latach 2021-2022. Wspierając ten popyt i rozwój, GoSolo dąży do tego, aby proces zakładania i zarządzania firmą był jak najprostszy dla międzynarodowych założycieli.

Zobacz:  Rośnie ryzyko niewypłacalności przedsiębiorstw. Polski biznes najgorsze ma jeszcze przed sobą

– Sam jako przedsiębiorca doświadczyłem problemów związanych z założeniem i zarządzaniem firmą w Wielkiej Brytanii. To doświadczenie zainspirowało mnie do stworzenia GoSolo – zależało mi na tym, aby uprościć proces zakładania i zarządzania firmą w Wielkiej Brytanii. Chciałem więc stworzyć usługę, która byłaby równie dostępna dla przedsiębiorców z całego świata, tym bardziej, że ze względu na obfitość kapitału, globalny zasięg, dostęp do ogromnego rynku i rozwiniętą infrastrukturę, uruchomienie startupu w Wielkiej Brytanii jest logicznym krokiem dla każdego, kto ma globalne ambicje – powiedział Dima Pimakhov, założyciel i dyrektor generalny GoSolo.

Funkcje rozwiązania GoSolo obejmują:

  • Zakładanie spółek z o.o. w Wielkiej Brytanii w kilkanaście minut — proces online GoSolo zajmuje mniej niż 15 minut.
  • Status rezydenta Wielkiej Brytanii nie jest wymagany, aby korzystać z GoSolo. Dokładnie ten sam proces obejmuje mieszkańców 90 różnych krajów spoza Wielkiej Brytanii.
  • Otwieranie i zarządzanie kontem firmowym — zarządzanie finansami za pośrednictwem aplikacji GoSolo (iOS i Android) oraz przez internet. Cały proces jest bezpieczny i regulowany przez FCA.
  • Proste wystawianie faktur — natychmiastowe, bezpieczne płatności w standardzie Faster Payments Network. Tworzenie, wysyłanie i zarządzanie fakturami poprzez aplikację GoSolo.
  • Kartę debetową GoSolo Mastercard.
  • Wirtualny adres firmy w doskonałej lokalizacji w Londynie.
  • Dedykowane wsparcie – dostępne dla klientów 24/7.
  • Sieć GoSolo – sieć partnerów GoSolo, wsparcie dla tych, którzy szukają ubezpieczenia dla biznesu 
Zobacz:  Rekordowa sprzedaż elektroniki użytkowej oraz urządzeń AGD

GoSolo podlega regulacjom Financial Conduct Authority (FCA), Railsbank i Companies House. Wsparcie techniczne jest dostępne dla klientów 24/7.

Fintech zebrał już 800 000 funtów jako wsparcie kapitałowe na wczesnym etapie rozwoju inwestycji przekazane przez SFC Capital, Menlo LLP i współzałożycieli jednorożca Grammarly – Maxa Lytvina i Alexa Szewczenki.

Usługa GoSolo jest darmowa dla osób mieszkających w Wielkiej Brytanii, pozostałych przedsiębiorców obejmuje opłata 250 funtów rocznie.