Banki zabierają się za handel samochodami

auto salon samochody

Banki rozszerzają swoją ofertę o tzw. VAS-y (ang. value added services), czyli usługi dodatkowe, które do niedawna wcale nie kojarzyły się bankowością. W ubiegłym roku firma Deloitte naliczyła aż 250 usług dodatkowych w bankowości i liczba ta stale rośnie. W bankach możemy już nie tylko liczyć na finansowanie, ale także korzystać z różnego rodzaju platform zakupowych, programów lojalnościowych, usług podatkowych, ubezpieczeń, a ostatnio zakupu samochodów.

Najpierw PKO Bank Polski, a teraz mBank – obie instytucje uruchomiły platformy zajmujące się handlem samochodami. Klienci mogą zakupić nie tylko nowe pojazdy, ale także sprawdzone auta z drugiej ręki. Samochody można zakupić przez internet z dostawą do domu.

W wakacje grupa kapitałowa PKO Banku Polskiego uruchomiła pierwszą na rynku bankową platformę do zakupu samochodów nowych i używanych – Automarket. Jest ona zintegrowana z elektronicznymi kanałami banku: serwisem iPKO i aplikacją mobilną IKO. Dostępne na niej auta pochodzą zarówno z zasobów grupy kapitałowej banku, jak również od dealerów samochodowych od lat współpracujących ze spółkami grupy.

Zobacz:  Ecodriving zyskuje w dobie rosnących cen paliw. Odpowiednia technika jazdy i dobre nawyki pomagają zmniejszyć spalanie

Jak podaje PKO BP, Automarket to oferta stworzona w oparciu o samochody spełniające rygorystyczne kryteria stanu technicznego i prawnego. Auta pochodzą z polskiej dystrybucji, od zaufanych dealerów, z udokumentowaną historią i przebiegiem. Każdy samochód posiada co najmniej roczną gwarancję, a auto używane można zwrócić w ciągu pięciu dni i po przejechaniu nie więcej niż 300 km.

We wtorek sprzedaż samochodów nowych i używanych rozpoczął mBank. W tym celu uruchomił platformę mAuto.pl. Oferta kierowana jest do przedsiębiorców, którzy mają do wyboru samochody nowe i używane. Bank proponuje im leasing i wynajem długoterminowy. Atutem samochodów poleasingowych ma być pewny stan techniczny. 

Więcej na https://www.bankier.pl/wiadomosc/Banki-biora-sie-za-handel-samochodami-7980533.html