Bezprzewodowe słuchawki douszne Motorola moto buds oraz moto buds+

moto buds

Motorola wprowadziła do swojej oferty nowość – bezprzewodowe słuchawki douszne moto buds oraz moto buds+. Atrakcyjne zarówno wizualnie, jak i pod względem swoich możliwości, akcesoria debiutują wraz ze smartfonami z serii edge 50 i są efektem partnerstwa nawiązanego pomiędzy firmami Motorola oraz Bose.

Motorola buduje ekosystem wokół swoich urządzeń i premiera stworzonych z myślą o fanach marki słuchawek jest tego dowodem. Słuchawki z rodziny moto buds to efekt współpracy producenta ze znaną audiofilom firmą Bose – przy ich projektowaniu wykorzystano doświadczenie światowej klasy ekspertów w zakresie dźwięku. Widoczne jest to szczególnie w modelu moto buds+, gdzie połączona została technologia aktywnej eliminacji szumów Bose z korekcją dźwięku poprzez aplikację mobilną[1].

– Bardzo się cieszymy ze współpracy z Motorolą i naszego wkładu w premierę moto buds+ – powiedział Nick Smith, starszy wiceprezes ds. strategii i rozwoju działalności Bose. – Dzięki integracji technologii Sound by Bose słuchawki douszne łączą się bezproblemowo z urządzeniami Motorola i oferują wysokiej jakości dźwięk oraz eliminację szumów, z których słynie nasza marka.

Moto buds+. Wychwyć szczegóły, poczuj basy

Słuchawki moto buds+ mają dynamiczne, podwójne przetworniki dźwięku, które zostały specjalnie dostrojone pod kątem większej wyrazistości głosu i odtwarzania głębokich, dynamicznych basów. Dzięki temu, dźwięk jest bardziej klarowny i zapewnia intensywne doznania. Technologia Hi-Res Audio odtwarza dźwięk w szerszym zakresie częstotliwości i z 3-krotnie większą szczegółowością w aplikacjach streamingowych oferujących dźwięk o wysokiej rozdzielczości.

Zobacz:  Trwa wyścig na stworzenie infrastruktury kwantowego internetu

moto buds+ są też kompatybilne z technologią Dolby Head Tracking po sparowaniu z najnowszymi smartfonami motorola edge z dźwiękiem Dolby Atmos, takimi jak motorola edge 50 ultra i edge 50 pro. Dolby Head Tracking oferuje użytkownikom bardziej naturalne i realistyczne doznania, kalibrując dźwięk wraz z ruchami głowy.

Pełną kontrolę nad moto buds+ zapewnia nowa aplikacja moto buds, która ściśle integruje się z całym ekosystemem firmy Motorola i umożliwia zaawansowaną personalizację. W aplikacji można skorzystać z różnych funkcji, w tym z dynamicznej, aktywnej eliminacji szumów na różnych poziomach. Dostępny jest też tryb aktywnej adaptacji, który inteligentnie identyfikuje szumy z otoczenia[2]. Kiedy trzeba zwracać uwagę na to, co się dzieje wokół nas, można skorzystać z trybu transparentnego, w którym słuchawki rejestrują także dźwięk z otoczenia.

Nawet pomimo niesprzyjającej pogody lub hałasu w tle, dzięki słuchawkom moto buds+ można bez zakłóceń uczestniczyć w rozmowach telefonicznych i czatach wideo.  O tym, że moto buds+ są przeznaczone dla użytkowników w ruchu, świadczy system trzech mikrofonów, które rejestrują dźwięk z trzech różnych punktów, co umożliwia lepszą eliminację hałasu i echa. Zastosowano w nich także funkcję CrystalTalk AI z zaawansowanym algorytmem eliminującym hałas powodowany przez wiatr, dzięki czemu głos użytkowników słychać wyraźnie także w głośnym otoczeniu.

moto buds+ dotrzymają kroku użytkownikom przez cały dzień – po jednym naładowaniu mogą odtwarzać dźwięk przez 8 godzin, a kolejne 3 godziny działania można uzyskać już po 10 minutach ładowania. Kiedy przyjdzie pora na uzupełnienie zapasu energii, można to łatwo zrobić w dowolnym miejscu. W pełni naładowane etui i funkcja ładowania bezprzewodowego umożliwiają działanie słuchawek do 38 godzin[3]. Słuchawki dostępne są w dwóch kolorach: grafitowym i jasnoszarym.

Zobacz:  Amerykańscy eksperci z NVIDIA będą wspierać rozwój Emplocity

Moto buds: donośny dźwięk, który się czuje

Kolejną nowością są moto buds z donośnym przetwornikiem dźwięku oraz certyfikowanym audio o studyjnej jakości, które zapewniają użytkownikom zrównoważone doznania akustyczne. Dynamiczny przetwornik o średnicy 12,4 mm został specjalnie dostrojony pod kątem bardziej klarownego audio. Moto buds mają także certyfikowany system dźwięku o wysokiej rozdzielczości, który oferuje szerszy zakres dynamiki i większą szczegółowość.

moto buds również działają z nową aplikacją moto buds i oferują takie same opcje personalizacji jak moto buds+, w tym dynamiczną, aktywną eliminację szumu, tryb adaptacyjny oraz tryb transparentny. Użytkownicy zyskują też możliwość błyskawicznego parowania, łączenia z dwoma urządzeniami i inne funkcje, do których można łatwo uzyskać dostęp w aplikacji moto buds.

Wiemy, że naszym użytkownikom zależy na tym, by moto buds mogły dotrzymać kroku ich aktywnemu stylowi życia zarówno podczas treningów, jak i dojazdów. Dlatego po jednym naładowaniu można korzystać z moto buds przez nawet 9 godzin, a dodatkowe 2 godziny słuchania można uzyskać po zaledwie 10 minutach ładowania[4]. Co więcej system trzech mikrofonów oraz CrystalTalk AI umożliwiają rozmawianie bez zakłóceń w dowolnym środowisku. Słuchawki dostępne są w czterech kolorach: grafitowym, różowej brzoskwini, srebrnym i zielonym bananie.

Zobacz:  Lenovo ThinkPhone by Motorola - smartfon dla firm wyróżniający się jakością i niezawodnością

Ceny i dostępność słuchawek z serii moto buds

Oba modele słuchawek firmy Motorola są już dostępne w Polsce. Ich rekomendowane ceny detaliczne wynoszą odpowiednio: moto buds (299 złotych), moto buds+ (599 złotych).

Słuchawki są dostępne w ofercie sklepów: RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt, X-KOM oraz w sklepie internetowym eLenovo. Trafiły również do oferty operatorów Plus i Play.

Każdy konsument, który w okresie promocyjnym (16-30 kwietnia 2024 roku) zakupi smartfon motorola edge 50 pro, może otrzymać do niego w prezencie grafitowe słuchawki moto buds+ o rynkowej wartości 599 złotych. Wystarczy po zakupie zarejestrować się na stronie promocji.


  1. Wymaga urządzenia oraz aplikacji lub usługi obsługujących dźwięk Hi-Res Audio. W celu ustalenia kompatybilności należy sprawdzić poszczególne urządzenia i aplikacje. Aplikację moto buds należy pobrać ze sklepu Google Play. Aplikację moto buds należy pobrać ze sklepu Google Play.
  2. Teoretyczny maksymalny poziom eliminacji hałasu to 48 dB. Działanie zależy od otoczenia.
  3. Bateria musi być mocno wyczerpana. Szybkość ładowania zmniejsza się wraz z poziomem naładowania baterii.  Wszystkie stwierdzenia dotyczące żywotności baterii są przybliżone i dotyczą optymalnych warunków z wyłączoną funkcją aktywnej eliminacji hałasu. Rzeczywisty czas działania baterii różni się w zależności od wielu czynników, takich jak ustawienia urządzenia, temperatura, stan baterii i wzorce wykorzystania. Ładowanie bezprzewodowe wymaga kompatybilnej ładowarki bezprzewodowej (sprzedawana osobno) lub smartfona z funkcją bezprzewodowego udostępniania energii.