Finanse ogólnie

Co powinieneś wiedzieć o rezerwacji mieszkania u dewelopera?

bad 0

Wysoki popyt na rynku nieruchomości sprawia, że najbardziej atrakcyjne oferty wyprzedają się jako pierwsze. Coraz popularniejszą praktyką staje się dziś rezerwowanie mieszkań. Na czym właściwie polega i co dzięki temu zyskujemy?


Proces szukania wymarzonego „M” nie jest łatwy. Zapoznanie się z dziesiątkami ofert, sprawdzenie rankingu deweloperów, opinii o osiedlu, poznanie okolicy… informacji do zgłębienia jest wiele. Wszystkie wymagają czasu i zaangażowania. Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na długie zastanawianie się, gdy w tym samym momencie ofertę może oglądać kilka osób – zwłaszcza w przypadku inwestycji, które dopiero kończą swoją sprzedaż. Dotyczy to również tych nowo wprowadzonych, w których najatrakcyjniejsze „M” sprzedadzą się najszybciej.

Jak dokonać rezerwacji?

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest rezerwowanie mieszkań. O szczegółach dotyczących procesu rezerwacji opowiada Tomasz Bednarek z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Zobacz:  Predykcja kursów kryptowalut dzięki analizie emocji

– W naszym przypadku ok. 95% klientów najpierw dokonuje rezerwacji. Takie rozwiązanie daje czas na zastanowienie się, zebranie szczegółowych informacji i podjęcie ostatecznej decyzji. Rezerwacji dokonujemy telefonicznie lub mailowo. Obejmuje okres siedmiu dni. Nie jest płatna i nie wymaga posiadania żadnych dokumentów. Jeśli zrezygnujemy z mieszkania, lecz ktoś z naszego bliskiego otoczenia będzie nim zainteresowany, po konsultacji ze sprzedawcą możemy przekazać rezerwację – tłumaczy Bednarek. 

Bezpieczne rozwiązanie

Co zyskujemy, rezerwując mieszkanie? Przede wszystkim czas na zastanowienie się przy jednoczesnym komforcie, że nikt nie wykupi upatrzonej oferty. W grę wchodzą na tyle duże pieniądze, że decyzja nie może być pochopna. 


– Wówczas mieszkanie jest wyłączone z oferty dla potencjalnych klientów i do momentu podjęcia decyzji lub upływu siedmiu dni nie jest dostępne dla innych zainteresowanych. Jedyny przypadek, w którym nie możemy zarezerwować mieszkania, to jeśli jest właśnie zarezerwowane przez kogoś innego. Można to sprawdzić na stronie internetowej lub zapytać w biurze sprzedaży – dodaje.

Zobacz:  Raport rynku pracy - Brexit a języki obce w UK

Warto zapytać, czy deweloper oferuje darmową rezerwację. Zawsze rekomenduje się skorzystać z tej opcji, zwłaszcza jeśli jest ona bezpłatna i można dokonać jej bez wychodzenia z domu. Daje to możliwość umówienia się na wizytę w biurze sprzedaży czy nawet zobaczenia lokum na żywo bez obawy, że wyjdzie z oferty, zanim zdążymy podjąć decyzję.

Więcej informacji na: https://www.mojdom.com.pl