Currency One zintegrowane ze światową siecią Ripple

Ripple Net

Currency One, operator serwisów InternetowyKantor.pl i Walutomat, obsłużyło pierwsze zlecenia za pomocą kanału Ripple. Integracja z tą światową siecią płatności i wymian – RippleNet, da klientom spółki nowe standardy wymian i transferów pieniężnych.

Ripple jest to sieć oparta o blockchain, łącząca ze sobą dostawców usług płatniczych oraz cyfrowych giełd na całym świecie. Ta prosta w obsłudze, tania i szybka sieć pozwala na atrakcyjną i korzystną realizację płatności globalnych. Currency One poinformowało, że jest już z nią zintegrowane.

Dla naszych obecnych i przyszłych klientów biznesowych otwieramy nowy kanał dostępu do portfela wielowalutowego i świadczonych przez nas usług wymiany walut i transferów pieniężnych – mówi Piotr Kurczewski, prezes Currency One. 

Usługę docenili pierwsi klienci instytucjonalni, wykorzystując ją do realizacji transferów z USA do Polski. Na ten moment Currency One uczestniczy w sieci Ripple jako podmiot świadczący dla innych uczestników sieci usługę rozliczeń i wysyłkę wielowalutowych przelewów na terenie Polski.

Zobacz:  Prywatna emerytura sposobem na zabezpieczenie starości

 – Uczestnicy sieci RippleNet zyskują w ten sposób dostęp do szybkich przelewów wielowalutowych do Polski. Możliwe jest to dzięki sieci naszych rachunków bankowych w polskich bankach – dodaje Bartosz Grycza, product development manager w Currency One. – Stawiamy na standaryzację, która ułatwi partnerom integrację, zwłaszcza jeśli korzystali już lub zamierzają uczestniczyć w RippleNet.

Currency One w ostatnim czasie intensywnie rozwija swoje systemy. Niedawno dołączyło także do systemu płatności SEPA, a niebawem SEPA INSTANT, które umożliwiają natychmiastowe przelewy w euro i posługiwanie się przez wybranych klientów biznesowych indywidualnymi numerami rachunków w standardzie IBAN, jak w typowych kontach bankowych.