Miliony dolarów inwestycji w fintech TransferGo

stock exchange

Sukces młodej marki z Londynu przykuł uwagę funduszu Vostok Emerging Finance, który zainwestował 3,4 mln dolarów w markę pomimo Brexitu. TransferGo głównie koncentruje się na osobach, które regularnie wysyłają pieniądze do krajów, z których pochodzą w celu wsparcia rodziny, ale również inwestycji czy gromadzenia oszczędności na przyszłość. Obecnie, TransferGo skupia się na kluczowych korytarzach geograficznie większej Europy, z głównymi przepływami z zachodu na wschód, a najważniejszym rynkiem jest Polska. Usługa jest dostępna w Polsce od 2013r, wcześniej jako przelewy online, a od niedawna dostępna również w formie aplikacji na iPhone’a.

TransferGo z siedzibą w Londynie działa na zasadach Brytyjskiej Komisji Nadzoru Finansowego (FCA) jako autoryzowana instytucja płatnicza, największą grupą korzystającą z serwisu na chwilę obecną są Polacy.

Szef i współzałożyciel TransferGo Daumantas Dvilinskas powiedział: “Cieszymy się, że możemy zaprosić VEF aby dołączyło do naszej firmy jako inwestor. Zainteresowanie VEF rynkiem fintech oraz długoterminowe podejście do budowania trwałych instytucji finansowych są idealnym połączeniem z filozofią biznesu jaką wyznajemy tutaj w TransferGo. Wierzymy zatem, że ta współpraca będzie ważnym krokiem dla TransferGo na drodze do stania się światową marką fintech”.

Zobacz:  Getin Noble Bank udostępnił Kantor wymiany walut w bankowości elektronicznej

Dave Nangle, dyrektor zarządzający VEF komentując inwestycję powiedział: “Biznes międzynarodowych przekazów pieniężnych i zaburzenie jakie wywołuje to jedne z najbardziej wyrazistych kwestii rynku fintech, na które czekaliśmy, aby w nie zainwestować, od momentu kiedy powstało VEF. Cierpliwie czekaliśmy na nasze wejście i jestem szczęśliwy, że mogę dziś ogłosić naszą inwestycję w TransferGo, jednego z najszybciej rozwijających się graczy na rynku. Ich zespół może pochwalić się świetnym portfolio opartym na jasnych celach i ich realizacji w cennych i rozwijających się europejskich korytarzach, poprzez dostarczanie lepszego, szybszego i tańszego produktu niż ich kluczowi konkurenci.”

Poprzednia runda inwestycyjna pozwoliła z sukcesem uruchomić aplikację TransferGo iOS app w niecałe 5 miesięcy. Z najnowszą inwestycją firma jest gotowa rozszerzyć swoją dostępność dla użytkowników systemu operacyjnego Android, zapewniając bezproblemowe przekazy jednym kliknięciem. Nowa inwestycja będzie spożytkowana na dalszy rozwój produktu, aby zapewnić jeszcze lepsze produkty na rynku międzynarodowych przekazów pieniężnych. Firma współpracuje obecnie z ponad 40 bankami i ponad 160000 klientami, którzy wysyłają ponad 17 milionów dolarów miesięcznie, a ta liczba szybko się powiększa. Nowa inwestycja i specjalistyczna wiedza pomogą firmie osiągnąć wyznaczone cele aby poszerzyć horyzonty i pomóc oszczędzać pieniądze większej liczbie emigrantów na całym świecie.

Zobacz:  Polski inżynier w Anglii podbija rynek krawatów

Informacje o Transfer Go:

TransferGo z siedzibą w Londynie jest międzynarodową firmą zajmującą się przesyłaniem pieniędzy, skoncentrowaną na pracownikach emigrantach i jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży od 2013 roku, pomagającą oszczędzić swoim klientom aż do 90% ich kosztów przelewów pieniężnych. TransferGo ma siedzibę w należącym do Canary Wharf Group Level39, największym europejskim akceleratorze wspierającym firmy z rynku fintech. TransferGo koncentruje się na pomocy społecznościom emigranckim z centralnej i wschodniej Europy z Polską jako rynkiem wiodącym, ale klienci mogą wysyłać i otrzymywać pieniądze z ponad 45 krajów w Europie i poza nią, płacąc najtańszą stawkę na rynku i otrzymując przesyłkę praktycznie od razu.