Niedrogie mieszkanie na kredyt – sprawdzamy oferty

mieszkania drogie

Najtańsze kredyty z minimalnym wkładem własnym. Najlepsze kredyty z 20-procentowym wkładem własnym. Jakie możliwości dostaną od banku?

Poszukujący tanich mieszkań z rynku wtórnego muszą być gotowi na kompromisy. W zamian za niską cenę otrzymuje się często gorszą lokalizację i kiepski stan techniczny nieruchomości. Bankier.pl sprawdził, jakie warunki proponują banki osobom zdecydowanym na taką opcję.

Poszukiwacze okazji na rynku wtórnym muszą liczyć się z obniżeniem oczekiwań. Lokale w atrakcyjnych cenach to nierzadko mieszkania położone w peryferyjnych dzielnicach lub w gorszym stanie. W październikowym rankingu kredytów hipotecznych celem finansowania jest nieduża, ale atrakcyjnie wyceniona nieruchomość.

Przyjęliśmy, że klienci zamierzają kupić 55-metrowe mieszkanie w Łodzi. Lokal kosztuje 275 tys. zł i będzie wymagać sporego nakładu pracy, by doprowadzić go do odpowiedniego standardu. Klientami jest młode małżeństwo, które nie ma jeszcze na utrzymaniu dzieci.

Zobacz:  Fundusze REIT - jak krajowi inwestorzy chcą zarabiać na rynku nieruchomości

27-letnia kobieta zatrudniona jest na podstawie umowy o pracę i zarabia 2,5 tys. zł miesięcznie. W takiej samej sytuacji zawodowej jest jej 28-letni partner. Kredytobiorcy mają zatem co miesiąc do dyspozycji 5 tys. zł.

Przyszli kredytobiorcy nie są obecnie zadłużeni – w BIK nie odnotowano żadnego otwartego rachunku kredytowego. Ich płatnicza etyka nie budziła dotąd zastrzeżeń, w bazie nie ma negatywnych wpisów.

Najtańsze kredyty z minimalnym wkładem własnym. Najlepsze kredyty z 20-procentowym wkładem własnym. Jakie możliwości dostaną od banku? O tym w tekście https://www.bankier.pl/wiadomosc/ranking-kredytow-hipotecznych