Przelewy na Ukrainę – udogodnienia w Euronet Polska

przelewy na ukraine

Ponad 160 tys. transakcji miesięcznie w języku ukraińskim realizowanych jest w urządzeniach Euronet Polska. Właściciel największej, niezależnej sieci bankomatów i wpłato-bankomatów opcję obsługi w języku ukraińskim wprowadził w drugiej połowie 2019 roku. Według danych m.in. NBP w Polsce przebywa obecnie około 1,2 mln. obywateli Ukrainy.

Klienci z Ukrainy w swoim ojczystym języku mogą wypłacać i wpłacać gotówkę oraz korzystać z usługi przekazu pieniężnego. – Wprowadzenie języka ukraińskiego do obsługi bankomatów i wpłato-bankomatów okazało się słuszną decyzją, o czym świadczy liczba realizowanych transakcji. Możliwość wpłaty i wypłaty gotówki w języku ojczystym jest udogodnieniem dla obywateli Ukrainy, który mieszkają i pracują w Polsce. Dodatkowo od kilku tygodni nasze urządzenia umożliwiają realizację przekazu pieniężnego na Ukrainę – podkreśla Robert Midura Country Manager Euronet Polska.

Według szacunków m.in. Narodowego Banku Polskiego w Polsce przebywa obecnie około 1,2 mln. obywateli Ukrainy, z czego ok. 800 tys. na stałe. Jako, że charakter ich pobytu jest przede wszystkim zarobkowy, ważna jest bezproblemowa obsługa bankomatów oraz wpłato-bankomatów oraz łatwe przesłanie pieniędzy bliskim na Ukrainie.

Zobacz:  TransferGo nawiązuje współpracę z Visą

Szybki transfer gotówki na Ukrainę jest możliwy m.in. za pomocą aplikacji myRia przygotowanej przez Ria Money Transfer oraz urządzeń Euronet Polska.

Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie oraz rejestracji można zlecić przekaz pieniężny na Ukrainę. Przekaz następnie należy opłacić korzystając z karty płatniczej w niemal 8000 urządzeń Euronet w Polsce lub w oparciu o gotówkę w ponad 3000 wpłato-bankomatach w Polsce bez konieczności posiadania rachunku bankowego. Przekazane środki można odebrać w 20 000 punktów partnerskich Ria Money Transfer na Ukrainie.

Sieć urządzeń Euronet Polska liczy niemal 8000 bankomatów i wpłato-bankomatów, zlokalizowanych w całej Polsce. Urządzenia zlokalizowane są w miejscach najbardziej dogodnych dla klientów, takich jak galerie i centra handlowe, hipermarkety, stacje benzynowe, stacje kolejowe, restauracje, lotniska, placówki bankowe.

Aplikację myRia można pobrać z App Store lub Google Play, jej obsługa jest możliwa m.in. w języku ukraińskim, polskim oraz angielskim.

Zobacz:  RODO: zgody marketingowe – fakty i mity

Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide, światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy. Ponadto firma Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid oraz zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Euronet jest również właścicielem firmy RIA Financial Services, za pośrednictwem której oferuje usługi przekazów pieniężnych.

W Polsce firma działa od 1995 r. W trakcie kilkudziesięcioletniej obecności na polskim rynku Euronet nawiązał współpracę m.in. z wiodącymi polskimi bankami, operatorami telefonii komórkowej oraz VoIP, a także placówkami handlowymi i sieciami stacji benzynowych.

Więcej informacji: www.euronetpolska.pl i www.facebook.com/euronetpolska