Rośnie oprocentowanie lokat w bankach w Polsce

200 pln

Nawet 5% na depozytach w Banku BNP Paribas

Od 12 maja w Banku BNP Paribas dostępna jest nowa oferta depozytów z oprocentowaniem na poziomie 5%. Dotyczy zarówno nowych, jak i już zdeponowanych w banku środków. Żeby uzyskać takie warunki, Klienci muszą otworzyć 5-miesięczną lokatę za pomocą aplikacji GOmobile.

– To kolejna podwyżka oprocentowania lokat w ostatnim czasie. Chcemy dać naszym Klientom poczucie, że dbamy o ich oszczędności i reagujemy na zmieniające się warunki rynkowe, przede wszystkim rosnące stopy procentowe. Nie ograniczamy oferty tylko do nowych środków, ponieważ zależy nam na budowaniu długotrwałych, opartych na zaufaniu, relacji z dotychczasowymi Klientami – mówi Tomasz Sobociński, odpowiedzialny za ofertę depozytową w Banku BNP Paribas.

Maksymalna kwota depozytu oprocentowanego na 5% to 50 tys. zł. Każdy Klient może założyć jedną taką lokatę. Dla oszczędzających, którzy chcą zdeponować więcej pieniędzy lub na inny okres, bank przygotował wiele innych ofert.

Od połowy kwietnia dostępne są nowe lokaty GOonline. Można je założyć nie tylko na jeden, trzy czy sześć miesięcy jak wcześniej, ale również na dwanaście, osiemnaście i dwadzieścia cztery miesiące. Oprocentowanie zależy od okresu depozytu – w przypadku miesięcznej lokaty wzrosło ono do 1,5% (wcześniej 0,5%); najwyższe, naliczane od środków ulokowanych na dwa lata, wynosi 3,5%. Minimalna kwota lokaty to 1 000 złotych.

Zobacz:  Google będzie blokować reklamy kryptowalut

Bank podniósł także odsetki na Mojej Lokacie Premium na Start, którą można założyć na trzy miesiące. Oprocentowanie wynosi 4,0% (wcześniej 3,5%) i będzie naliczane od wszystkich środków w przedziale od 20 000 zł do 200 000 zł.

W ofercie Banku BNP Paribas pojawiła się również Lokata na Nowe Środki, którą można otworzyć w oddziałach na okres sześciu, dwunastu bądź osiemnastu miesięcy. Oprocentowanie wynosi odpowiednio 3%, 3,5% i 4,0%.

W ramach kwietniowych podwyżek oprocentowanie środków utrzymywanych przez Klientów detalicznych na kontach oszczędnościowych wzrosło do 1% (z 0,01%). W przypadku Klientów Wealth Management nowe oprocentowanie wynosi 1,5% (wcześniej 0,5%) a powyżej 3 mln jest to nawet 2,5%.

Nowe oferty lokat od Banku Pekao aż do 6 proc.

Bank Pekao S.A. przygotował kolejną odsłonę podwyżek stawek oprocentowania swoich lokat. Zyskają na nich zarówno obecni, jak i nowi klienci, którzy zdecydują się oszczędzać w Pekao. Przy powierzeniu bankowi środków na 3 lata oprocentowanie lokaty wyniesie aż 6 proc. i to bez maksymalnej kwoty, ale atrakcyjne stawki dotyczą również szeregu innych produktów, jak np. promocyjnej lokaty PeoPay Max na 5 proc. na 3 miesiące.

Już w ostatnich tygodniach Pekao podnosił obowiązujące stawki lokat i kont oszczędnościowych. Teraz czas na kolejne korzystne dla klientów zmiany w oprocentowaniu, które wejdą w życie już w najbliższy wtorek 17 maja (oprócz oferty promocyjnej lokaty PeoPay 5 proc. – od 19 maja).

Zobacz:  Rośnie popyt na mieszkania o małej powierzchni – jaki jest powód?

– Szybko odpowiadamy na zmiany w otoczeniu i po raz kolejny w ostatnich tygodniach podnosimy oprocentowanie lokat, premiując szczególnie długoterminowe oszczędzanie. Wprowadzamy naprawdę duży wybór lokat zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów – podkreśla Leszek Skiba, prezes Banku Pekao.

Poniżej przedstawiamy szczegóły nowej oferty. Podane oprocentowanie jest w skali roku.

ProduktOprocentowanie
Nowa lokata na 3 lata – minimalna kwota 5 tys. zł – bez limitu maksymalnej kwoty (lokaty można zakładać z nowych i starych środków). Klient może założyć dowolną liczbę lokat. Oferta dostępna w oddziałach, serwisie Pekao24 oraz aplikacji PeoPay.6 proc. na 3 lata z kwartalną wypłatą odsetek na konto osobiste
Lokata na Nowe Środki – min. kwota 20 tys. zł, maksymalnie 200 tys. zł. Klient może założyć jedną lokatę, dostępna tylko w oddziałach.5 proc. na 6 miesięcy
Lokata Promocyjna PeoPay Max –min. kwota 1 tys. zł, maksymalnie 20 tys. zł. Klient może założyć jedną lokatę. Lokatę można założyć z nowych i starych środków.5 proc. na 3 miesiące
Lokata standardowa –  min. kwota 1 tys. zł – bez limitu maksymalnej kwoty. Klient może założyć dowolną liczbę lokat.3 proc. na 12 miesięcy dla wszystkich

Lokata Lojalna na nowe środki – nowość w ofercie Inbanku. Aż 5% w skali roku!

Inbank poszerza swoją ofertę depozytową o nowy produkt. W portfolio banku pojawiła się Lokata Lojalna na nowe środki. Oprocentowanie sięga aż 5% w skali roku, przy lokowaniu środków na okresy 3 i 6 miesięcy.

Zobacz:  Shopping Index: potężne wzrosty sprzedaży w I kwartale

Jedyne warunki do spełnienia przy tej lokacie terminowej to zdeponowanie przez klienta nowych środków oraz niewycofywanie lokat przed umownym terminem zapadalności.

Kategoria lokat z dodatkowymi warunkami to zupełna nowość w ofercie Inbanku. Dotychczas Inbank był bowiem liderem na polskim rynku, jeśli chodzi o wysokość oprocentowania lokat terminowych bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. I z takiej formy klienci nadal mogą korzystać, w tej chwili oprocentowanie sięga już 3,85% w skali roku przy lokatach na 12 i więcej miesięcy.

„Bierzemy jednak pod uwagę potrzeby różnych klientów, dlatego cały czas poszerzamy naszą ofertę. Lokowanie nowych środków oraz lojalność klienta, czyli niewycofywanie lokat przed umownym terminem zapadalności to jedyne warunki dla naszej nowej Lokaty Lojalnej. I ta lojalność jest nagradzana niezwykle atrakcyjnym, bo sięgającym już 5% w skali roku oprocentowaniem” – tłumaczy Maciej Pieczkowski, Dyrektor Generalny Oddziału Inbank w Polsce.

Minimalna wartość pojedynczej lokaty to 5 tysięcy złotych, a maksymalna – 50 tysięcy złotych. Jeden klient może założyć dowolną liczbę lokat.

3,85% na lokacie standardowej w Inbanku

Inbank z jeszcze wyższym oprocentowaniem na lokacie standardowej. Inbank od wielu miesięcy był liderem na polskim rynku, jeśli chodzi o oprocentowanie depozytów terminowych bez konieczności spełnienia dodatkowych warunków. Teraz bank znowu podnosi oprocentowanie, nawet do 3,85% przy lokatach na 12 i więcej miesięcy.

Od 3,60% na 3 miesiące i 3,75% na 6 miesięcy, aż po 3,85% na 12, 24, 36, 48 i 60 miesięcy – oprocentowanie na lokacie standardowej w Inbanku ponownie wędruje w górę.

„Na bieżąco obserwujemy rynek i staramy się zapewniać klientom jak najatrakcyjniejszą ofertę. Fakt, że od dawna jesteśmy liderem na polskim rynku, jeśli chodzi o lokaty terminowe bez dodatkowych warunków, zobowiązuje. Nasi klienci mogą być pewni, że Inbank zawsze dąży do bycia liderem w zakresie oferty, w tym dla osób lokujących u nas swoje oszczędności” – deklaruje Tomasz Rzeski, Country Sales Manager Oddziału Inbank w Polsce.

Minimalna wartość pojedynczej lokaty to 5 tysięcy złotych, a maksymalna – 50 tysięcy złotych. Jeden klient może założyć dowolną liczbę lokat.