Huawei P40 lite 5G – nowy smartfon z 5G

huawei p40 lite 5g 5g experience pl

Huawei wprowadził do sprzedaży nową wersję smartfona z serii P40 – Huawei P40 lite 5G. Smartfon zasilany jest przez zintegrowany z modemem 5G procesor Kirin 820, który zapewnia szybki transfer danych w technologii 5G aż do 1,6 GB/s. 

Huawei P40 lite 5G został wyposażony w poczwórny aparat AI 64 MP oraz wspiera funkcję szybkiego ładowania – 70% baterii można naładować w 30 minut. Nowy model dostępny jest w sprzedaży w rekomendowanej cenie detalicznej 1799 zł w trzech kolorach – zielony, czarny i agat.

Huawei P40 lite 5G można kupić w sklepie internetowym huawei.pl, w oficjalnym sklepie Huawei w centrum handlowym Westfield Arkadia oraz w sieci Plus.

Fotograficzna siła serii P40

Smartfony Huawei z serii P znane są ze swoich fotograficznych możliwości. Huawei P40 lite 5G został wyposażony w 64 MP obiektyw główny, 8 MP obiektyw ultraszerokokątny, 2 MP obiektyw do analizy głębi obrazu oraz 2 MP obiektyw makro. Aparat oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań wspieranych przez sztuczną inteligencję, między innymi tryb AI Ultra Clarity, który znacznie zwiększa wyrazistość obrazu nawet w jasnym świetle.

Zobacz:  W ciągu 10 lat będziemy płacić za pomocą skanu tęczówki lub twarzy?

Przedni aparat do selfie ma rozdzielczość 16 MP i obsługuje tryby Super Night Selfie i BM3D, dzięki czemu zdjęcia, nawet w nocy, są najwyższej jakości. Huawei P40 lite 5G obsługuje nagrywanie wideo w jakości 4K – smartfon obsługuje też tryb slow motion z prędkością 960 klatek na sekundę. Smartfon obsługuje także tryb Dual-View, który umożliwia rejestrowanie obrazu o różnych wartościach przybliżenia.

Elegancki design i czytelny ekran

Huawei P40 lite 5G wyposażony jest w wyświetlacz Huawei Punch FullView o rozdzielczości 2400×1080 pikseli. Stosunek ekranu do całości wynosi aż 90,3%, co zapewnia komfort użytkowania. Czytnik linii papilarnych znajduje się na bocznej obudowie i umożliwia odblokowanie urządzenia w zaledwie 0,25 sekundy.

Wydajność i niezawodność przez cały dzień

Huawei P40 lite 5G zasilany jest przez baterię o pojemności 4000 mAh, którą można szybko naładować w 30 minut do 70% dzięki autorskiej funkcji Huawei SuperCharge 40W.

Zobacz:  Smartfon SHARP AQUOS R3 zadebiutuje w Europie

Huawei P40 lite 5G wyposażony jest w procesor Kirin 820, który został ulepszony o 21% w stosunku do procesora poprzedniej generacji. Kirin 820 obsługuje nową technologię GPU Turbo, która umożliwia współpracę systemu, procesora i karty graficznej w celu zwiększenia ogólnej wydajności i optymalizacji działania urządzenia. Zintegrowany z modemem 5G procesor zapewnia wydajność i szybki transfer danych w technologii 5G aż do 1,6 GB/s.

Huawei P40 lite 5G wyposażony jest w pamięć wewnętrzną 128 GB. Smartfon wykorzystuje oprogramowanie EMUI 10.1, bazujące na systemie Android, i działa w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).

Specyfikacja Huawei P40 lite 5G: https://consumer.huawei.com/pl/phones/p40-lite-5g/