Laptopy Dynabook – wskaźnik awaryjności na poziomie 0,13% miesięcznie

Dynabook Tecra

Dzięki wojskowym testom MIL-STD, badaniom w standardzie HALT, magnezowej obudowie i odpornej na zachlapania klawiaturze, komputery Dynabook zmniejszają prawdopodobieństwo awarii do minimum.

W dzisiejszym, hybrydowym świecie, pracownicy często wykonują swoją pracę zdalnie, w różnych środowiskach, bez możliwości skorzystania ze wsparcia technicznego na miejscu. To właśnie teraz, jakość i niezawodność, są jeszcze bardziej istotne dla efektywności biznesowej. W tym celu Dynabook, japoński producent z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, opracował testy i zasady świadczenia usług, tak aby jeszcze lepiej wspierać proces cyfryzacji sektora biznesowego i korporacyjnego.

Inżynierowie Dynabook stosują najnowsze technologie do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, poprzez opracowywanie i stosowanie testów, dzięki którym jakość produktów jest jak najwyższa. Dzięki tym działaniom, średni miesięczny wskaźnik awaryjności w laptopach Dynabook utrzymuje się na poziomie zaledwie 0,13% (średni miesięczny wskaźnik w okresie od stycznia do listopada 2022 r., na podstawie produktów objętych gwarancją w regionie EMEA). Stosowane testy to między innymi:

Testy wojskowe MIL-STD 810 G/H

Notebooki Dynabook z serii Portege i Tecra testowane są zgodnie z amerykańskimi normami wojskowymi. Metodologia testów MIL-STD 810 definiuje kilka rodzajów testów środowiskowych. Wskazują one, między innymi, czy dany sprzęt odpowiedni będzie do pracy w terenie.

Zobacz:  UOKiK może już blokować strony internetowe naruszające prawo

Każdy z 4 testów reprezentuje różne źródła stresu środowiskowego jak np.: 3-osiowe wibracje wykonywane przez ponad godzinę, drop test, w którym upuszczane są 26 razy na każdą stronę, krawędzie i rogi, wystawienie na działanie piasku i pyłu przez 6 godzin lub poddanie ekstremalnym temperaturom od 60°C do -20°C w 3 cyklach trwających 2 godziny.

Testy standardowe HALT

Notebooki z serii Portege i Tecra przechodzą także rygorystyczny test HALT (Highly Accelerated Life Test). Z przysłowiową, japońską precyzją i wynalazczością, inżynierowie Dynabook uzyskali doskonałą jakość, ograniczając liczbę punktów awarii do minimum.

Test HALT polega na sprawdzeniu całej gamy notebooków Dynabook za pomocą własnej metodologii (Highly Accelerated Product Life Testing), która symuluje trzy lata użytkowania. Po zakończeniu testów na rynek wypuszczane są tylko te urządzenia, które przejdą pozytywnie te rygorystyczne testy.

Magnezowa obudowa Niektóre laptopy Dynabook posiadają obudowę ze stopu magnezu, która zapewnia wyjątkową ochronę wszystkich elementów sprzętu. Głównym powodem wyboru magnezu jest jego niewielka waga (o 40% mniejsza od plastiku lub aluminium) oraz doskonała wytrzymałość, która pozwoli użytkownikom bez problemu zabrać sprzęt w dowolne miejsce.

Zobacz:  Wytrzymały smartfon dla biznesu - Galaxy XCover Pro

Magnez charakteryzuje się również dużą stabilnością wymiarową, łatwo się spawa, świetnie amortyzuje wstrząsy i jest odporny na uderzenia, wgniecenia i korozję. Dzięki temu, użytkownicy mogą bezpiecznie korzystać z komputerów, które chronione są na wypadek, gdyby laptop upadł lub doznał innego rodzaju uderzenia. Co więcej, jest to metal, który pozwala na szybkie odprowadzanie ciepła, chłodząc wewnętrzne elementy notebooka przy jednoczesnym zachowaniu niskiej temperatury obudowy zewnętrznej, co pozwala na komfortową obsługę sprzętu.

Odporny na wilgoć

Niektóre modele laptopów Dynabook posiadają klawiatury odporne na zalanie. Oferują one użytkownikom ochronę przed uszkodzeniem systemu spowodowanym przypadkowym rozlaniem płynu. Teraz, jeśli płyn zostanie rozlany na klawiaturę, użytkownicy mają wystarczająco dużo czasu, aby podjąć niezbędne kroki w celu zachowania danych i wyłączenia laptopa. Rozwiązanie to chroni również system poprzez wydłużenie czasu potrzebnego rozlanej cieczy na dotarcie do głównych płytek drukowanych laptopa. Przed wprowadzeniem tej innowacji, jeśli użytkownik rozlał ciecz na klawiaturę, uszkodziłby główny obwód i wszystkie podłączone elementy, co skutkowałoby awarią systemu. 

Z drugiej strony, system klawiatury odpornej na zalanie łączy w sobie kilka mechanizmów zapewniających ochronę systemu, takich jak ochrona za pomocą dwustronnej izolacji. Dla dodatkowej ochrony, poszczególne warstwy izolacji wystają poza powierzchnię obwodu głównego. Pod podpórką klawiatury znajduje się warstwa zakrzywionej izolacji, która zakrywa miejsca, standardowo odsłonięte, w innych komputerach. Dodatkowo, dwustronna izolacja umieszczona w piaście pomiędzy warstwami izolacji wzmacnia ochronę.

Zobacz:  Czy w Polsce można znaleźć dobrych programistów?

Laptop Dynabook nagrodzony jako produkt roku w konkursie IT w administracji  Laptop Dynabook Tecra A50-J zajął drugie miejsce w kategorii Produkt roku, w corocznym konkursie prowadzonym przez magazyn IT w administracji. Formuła „Produkt Roku IT w Administracji” obejmuje opinie informatyków, menedżerów IT sektora publicznego, specjalistów i entuzjastów. Kandydaci zgłaszali kandydatury w ośmiu kategoriach poprzez formularz dostępny na stronie internetowej miesięcznika. Następnie czytelnicy i redaktorzy głosowali na najlepsze produkty zebrane w każdej kategorii. Kategorie oceny skupiały się na funkcjonalności, innowacyjności, a przede wszystkim przydatności produktów w codziennej pracy działów IT w sektorze publicznym. Ranking został opublikowany w grudniu 2022 roku.

O Dynabook Inc.

Od ponad 35 lat laptopy i technologie firmy Toshiba wyznaczają standardy innowacyjności, jakości i niezawodności. Firma Dynabook Inc, której większościowym właścicielem jest obecnie firma Sharp Corporation, kontynuuje tę tradycję, oferując doskonałe wartości i usługi, które pomagają naszym partnerom i klientom osiągać ich cele.For more information, please visit: https://pl.dynabook.com/.