Lenovo prezentuje stację roboczą ThinkStation P8 z procesorem AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 z serii WX

ThinkStation P8

Firma Lenovo™ zaprezentowała nową stację roboczą ThinkStation™ P8 typu tower z procesorami AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 7000 z serii WX i procesorami graficznymi NVIDIA® RTX™. Zaprojektowana z myślą o niezrównanej wydajności, niezawodności i elastyczności wymaganej przez profesjonalistów, nowa stacja robocza ThinkStation P8 opiera się na koncepcji wielokrotnie nagradzanego modelu P620, pierwszej na świecie stacji roboczej wykorzystującej procesory AMD Ryzen Threadripper PRO. Wyposażona w zoptymalizowaną konstrukcję termiczną umieszczoną w obudowie inspirowanej designem samochodów Aston Martin, stacja ThinkStation P8 łączy niezawodność typową dla produktów Lenovo, zoptymalizowane doświadczenie klienta i innowacyjność z przełomową architekturą obliczeniową dzięki AMD i NVIDIA®. ThinkStation P8 podnosi poprzeczkę w zakresie intensywnych obciążeń w wielu obszarach, koncentrując się na elastyczności przepływu pracy zorientowanej na wyniki.

„W Lenovo rozumiemy, że nasi klienci potrzebują wysokiej jakości stacji roboczych, które mogą dostosowywać w zależności od ich różnorodnych, zmieniających się potrzeb. W tym celu, we współpracy z AMD i NVIDIA, stworzyliśmy ThinkStation P8, stację roboczą, która łączy w sobie moc, elastyczność i funkcje klasy korporacyjnej” – mówi Rob Herman, wiceprezes i dyrektor generalny działu stacji roboczych i rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w Lenovo. „Zaprojektowana, aby oferować niezrównaną wydajność i skalowalność, niezależnie od tego, czy chodzi o uruchamianie złożonych symulacji, renderowanie oszałamiających efektów wizualnych, czy opracowywanie najnowocześniejszych aplikacji AI, ThinkStation P8 poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Przyznane produktowi certyfikaty, zastosowane zabezpieczenia i wsparcie Lenovo to gwarancja, że ThinkStation P8 przekroczy oczekiwania klientów”.

Elastyczne i wszechstronne rozwiązania branżowe ThinkStation P8

Profesjonaliści z takich branż jak architektura, inżynieria, media i rozrywka, opieka zdrowotna, edukacja i badania wiedzą, że wydajna i niezawodna stacja robocza ma kluczowe znaczenie dla wyników ich pracy. Obsługa złożonych i wymagających zadań, od intensywnych strumieni danych po aplikacje graficzne w czasie rzeczywistym lub opracowywanie modeli sztucznej inteligencji, jest nieodłączną częścią ich pracy, a użytkownicy polegają na wysoce konfigurowalnych, najnowocześniejszych rozwiązaniach, które umożliwiają im przekraczanie granic produktywności, kreatywności i innowacji. ThinkStation P8 to stacja robocza zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających zadaniach. Jej zoptymalizowana konstrukcja termiczna, opracowana we współpracy z Aston Martin pozwala użytkownikom zmaksymalizować możliwości potężnych procesorów AMD i profesjonalnych kart graficznych NVIDIA RTX, dzięki czemu P8 jest idealna do wykonywania najbardziej złożonych projektów.

Zobacz:  Zwiększony popyt na małe mieszkania z balkonem lub ogródkiem

Wyposażona w najnowsze procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 z serii WX, skonstruowane w oparciu o wiodącą 5 nm-architekturę „Zen 4”, o maksymalnie 96 rdzeniach i 192 wątkach, stacja Lenovo ThinkStation P8 sprawdza się świetnie w środowiskach o wysoce intensywnym trybie pracy, takich jak modelowanie informacji o budynku (BIM), projekty rozwoju oprogramowania lub zarządzanie cyklem życia produktu. Nowa, zoptymalizowana elegancka i wytrzymała obudowa oferuje większe możliwości w zakresie zasilaczy klasy Platinum, aby sprostać większym wymaganiom pod kątem rozbudowy. Przykładowo, może ona pomieścić do trzech (3) procesorów graficznych NVIDIA RTX 6000 generacji Ada, skracając czas potrzebny do ukończenia wymagających pod kątem graficznym aplikacji, takich jak ray tracing w czasie rzeczywistym, renderowanie wideo, symulacje lub projektowanie wspomagane komputerowo. Połączona moc otwiera również nowe obszary immersyjnych środowisk, w tym cyfrowych światów, tworzenia treści AR/VR oraz zaawansowanego rozwoju modeli AI.

„Cieszymy się, że możemy wyposażyć najnowsze stacje robocze ThinkStation P8 typu tower w nasze najnowocześniejsze procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 z serii WX, zapewniając niezrównaną wydajność i przepustowość w celu sprostania coraz bardziej złożonym wymaganiom przepływu pracy” – komentuje Jason Banta, wiceprezes i dyrektor generalny ds. komputerów OEM w AMD. „Architekci, inżynierowie, artyści wizualni i twórcy modeli AI będą zachwyceni mocą, elastycznością i niezawodnością, jaką zapewniają stacje ThinkStation P8 z procesorami AMD”.

„Lenovo ThinkStation P620 z technologią AMD Threadripper PRO była absolutnie przełomowym produktem w obszarze tworzenia animacji 3D w ciągu ostatnich dwóch lat” – mówi Bill Ballew, Dyrektor ds. Technologii w DreamWorks Animation. „Z niecierpliwością oczekujemy wejścia na rynek w nadchodzącym roku nowej stacji roboczej ThinkStation P8 wyposażonej w AMD Threadripper PRO 7000 z serii WX, która dzięki zwiększonej wydajności umożliwi znacznie szybsze iteracje”.

Zobacz:  Od 1 lipca nowe zasady podatkowe w handlu elektronicznym

Sztuczna inteligencja dla przedsiębiorstw

Ewolucja przepływów pracy związana z nauką o danych i generatywną sztuczną inteligencją staje się coraz bardziej zależna od mocy procesorów i kart graficznych. W miarę jak zbiory danych stają się coraz obszerniejsze i bardziej złożone, specjaliści od sztucznej inteligencji zmuszeni są równoważyć sprawność przepływu pracy, czas uzyskania informacji i efektywność kosztową rozwiązań chmurowych, które często są zbyt kosztowne na niewielką skalę. Aspekty takie jak bezpieczeństwo i zarządzanie danymi również niosą ze sobą obawy, które generują zapotrzebowanie na większą wydajność komputerów ze strony osób pracujących ze sztuczną inteligencją.

Stacje robocze Lenovo doskonale sprawdzają się w zadaniach takich jak przygotowywanie danych AI, czyszczenie danych, wizualizacja danych, wybór modeli, ocena modeli, szkolenie modeli i dostrajanie, które mogą zajmować znaczną część przepływu pracy osoby zajmującej się danymi. Duże modele językowe (LLM) wymagają wydajnych procesorów graficznych NVIDIA do szkolenia i dostrajania na posiadanych przez przedsiębiorstwo danych. Najnowsze procesory i zoptymalizowane pod kątem sztucznej inteligencji układy GPU NVIDIA stanowią wyposażenie naszych stacji roboczych ThinkStation i ThinkPad™ oraz NVIDIA AI Enterprise, kompleksowej platformy oprogramowania do generowania sztucznej inteligencji, umożliwiając organizacjom pracę nad własnymi danymi w bezpiecznym, indywidualnym środowisku superkomputerowym typu piaskownica.

Kompleksowe konfiguracje stacji roboczych ThinkStation P8

Oprócz procesorów AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 z serii WX i kart graficznych NVIDIA RTX generacji Ada, ThinkStation P8 posiada Certyfikaty ISV1 oraz obsługuje system Windows 11 i popularne systemy operacyjne Linux®2. Rozwiązanie oferuje szereg możliwości przechowywania i rozbudowy w ramach elastycznych, dostosowanych do potrzeb konfiguracji. Wysoce konfigurowalne opcje pozwalają użytkownikom wybrać najlepsze komponenty do obsługi złożonych i wymagających zadań bez problemu, z zapewnieniem wysokiej wydajności. Co więcej, łatwy dostęp i możliwość serwisowania bez użycia narzędzi zapewniają skalowalność w przyszłości i szybką wymianę wielu komponentów.

Zobacz:  Amazon stworzył ponad 25 000 stałych miejsc pracy i ciągle rozwija się w Polsce

Stacja robocza P8 może pomieścić do siedmiu (7) dysków SSD M.2 PCIe Gen 4 z macierzą RAID lub do trzech (3) dysków twardych do przechowywania danych o dużej pojemności3, do 2 TB4 pamięci DDR5 z ośmiokanałową obsługą i siedem (7) gniazd PCIe, w tym sześć (6) gniazd PCI Gen5, które zapewniają szybszą łączność, mniejsze opóźnienia i większe możliwości rozbudowy. System wyposażony jest również w technologię 10 Gigabit Ethernet, aby praktycznie wyeliminować wąskie gardła sieci.

ThinkStation P8, podobnie jak wszystkie stacjonarne stacje robocze Lenovo, oferuje wbudowany monitoring sprzętu dostępny za pośrednictwem oprogramowania ThinkStation Diagnostics, a narzędzie Lenovo Performance Tuner zawiera liczne profile do optymalizacji wielu aplikacji ISV. ThinkStation P8 obsługuje również aplikację Lenovo ThinkShield™, która zapewnia kompleksową ochronę od BIOS-u po chmurę. Co więcej, rygorystyczne standardy testowania, wsparcie Premier Support i opcje rozszerzonej gwarancji dają klientom pewność, że stacja robocza będzie działać niezawodnie i zabezpieczy ich inwestycję. Inwestycja ta może być zarządzana w ramach usługi Lenovo TruScale™, upraszczającej proces zakupu, wdrażania i zarządzania w pełni zintegrowanymi rozwiązaniami IT, cechującej się prostotą skalowalnego modelu płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem.

Stacja ThinkStation P8 z procesorami AMD Ryzen Threadripper PRO z serii WX i kartami graficznymi NVIDIA RTX będzie dostępna od pierwszego kwartału 2024 roku5. Aby dowiedzieć się więcej o najnowszym produkcie ThinkStation P8, pobierz arkusz danych, a w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat całego asortymentu stacji roboczych Lenovo, odwiedź stronę www.lenovo.com/workstations.