Nowa drukarka do smartfonów instax mini Link 2

fujifilm instax mini link2

Fujifilm Europe przedstawia nową drukarkę do smartfonów instax mini Link 2. Nowe interaktywne funkcje produktu zostały tak zaprojektowane, aby pobudzać kreatywność.

Ratingen, Niemcy, 15 czerwca 2022 r. – Fujifilm Europe, Dział Obrazowania Fotograficznego, ogłosił dzisiaj europejską premierę drukarki do smartfonów FUJIFILM instax mini Link 2. Urządzenie trafi do sprzedaży 22 czerwca 2022 r. Drukarka instax mini Link 2 otrzymała różnorodne nowe i unikalne funkcje, które zostały opracowane w celu pobudzenia inwencji i kreatywności użytkowników. Spośród nowych funkcji wymienić należy możliwość personalizacji ramek, które pojawią się na odbitkach oraz tryby kolorystyczne pomagające podkreślić nastrój zdjęcia.

instaxAiR™ to nowa, ekscytująca funkcjonalność drukarki instax mini Link 2, która wynosi interaktywność i możliwości personalizacji na zupełnie nowy poziom, pozwalając, aby drukarka stała się narzędziem do rysowania „w powietrzu” i nakładania stworzonych w ten sposób efektów bezpośrednio na odbitkę.

instax mini Link 2 zachęca użytkowników do twórczego wyrażania własnej osobowości poprzez tworzone przez nich odbitki natychmiastowe”, powiedział Shin Udono, Pierwszy Wiceprezes FUJIFILM Europe, dział Rozwiązań w zakresie obrazowania. „Dzięki niezwykle innowacyjnym, atrakcyjnym i zabawnym funkcjom interaktywnym w rodzaju instaxAiR, tworzymy nowe sposoby nawiązywania kontaktu z użytkownikami i jednocześnie ich inspirujemy podczas tworzenia zdjęć”.

Do najważniejszych funkcji drukarki instax mini Link 2 należą:

instaxAiR

Za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji instax mini Link App1, pozwala użytkownikom na dodawanie różnorodnych elementów graficznych do drukowanych odbitek, w tym dymków, płatków, neonów, farby w sprayu czy brokatu. Wystarczy po prostu trzymać instax mini Link 2 w ręce z wciśniętym przyciskiem wyboru funkcji na górze aparatu tak, by znajdująca się na bocznej ściance dioda była skierowana na zewnątrz i zacząć rysować w powietrzu. To, co zostanie narysowane pojawi się następnie na podglądzie wydruku w aplikacji, a gdy użytkownik będzie zadowolony z wyglądu swojego dzieła, stworzony rysunek znajdzie się również na wydrukowanej odbitce. Użytkownicy funkcji instaxAiR mogą nawet nagrać wideo dokumentujące powstawanie rysunku i udostępnić tę chwilę jako kod QR wydrukowany na odbitce. Kod QR wystarczy potem zeskanować, aby obejrzeć wideo, pobrać filmik lub udostępnić go w mediach społecznościowych.

Zobacz:  1,32 miliarda złotych długów za abonament i smartfony. Za 200 zł długu można stracić zdolność kredytową

Lekkość, przenośność i szybkość

Kompaktowa, lekka i z prążkowaną fakturą obudowy – drukarka instax mini Link 2 potrafi wydrukować odbitkę w około 15 sekund, posiada wsparcie dla drukowania ciągłego i umożliwia wydruk około 100 odbitek mini instax na jednym ładowaniu akumulatora, bezproblemowo za pośrednictwem Bluetooth2.

Możliwość personalizacji odbitek mini instax za pomocą Trybów Obrazu, różnych wzorów Ramek, Naklejek i innych funkcji

Aplikacja instax mini Link 2 oferuje użytkownikom zestaw specjalnie zaprojektowanych ramek, które mogą zostać nałożone na wybrane zdjęcie, by uzyskać niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju odbitkę natychmiastową instax. Użytkownicy mogą wybrać jeden z dwóch dostępnych trybów kolorystycznych – tryb instax-Rich (tryb bogatej kolorystyki), zapewniający głębszą, wzmocnioną kolorystykę zdjęcia lub tryb instax-Natural, który pozwala zachować bliższy oryginałowi wygląd fotografii. Zdjęcia wykonane smartfonem mogą zostać wzbogacone za pomocą filtrów artystycznych lub poprzez regulację jasności, kontrastu i poziomu nasycenia barw. Dzięki aplikacji użytkownicy otrzymują też możliwość połączenia na jednej odbitce instax do ośmiu zdjęć w postaci kolażu.

Zobacz:  Samochód klasy premium - za ile można go mieć?

Oprócz kompatybilności ze smartfonami, instax mini Link 2 współpracuje również z bezlusterkowym aparatem cyfrowym FUJIFILM X-S10, co umożliwia fotografom przesyłanie zdjęć bezpośrednio z aparatu na drukarkę.

instax mini Link 2 oferowany będzie w trzech wersjach kolorystycznych: Soft Pink (różowy), Clay White (biały) i Space Blue (niebieski). Na terenie Europy trafi do sprzedaży 22 czerwca 2022 r. W Polsce w rekomendowanej przez producenta cenie detalicznej 619 PLN.

Wprowadzamy nowy typ filmu natychmiastowego

Premierze drukarki instax mini Link 2 towarzyszy wprowadzenie nowego typu filmu natychmiastowego – instax mini Spray Art Instant Film, charakteryzującego się wzorami w postaci kolorowych, tęczowych i odbijających światło smug naniesionych farbami w sprayu. Jest to idealne uzupełnienie funkcji instaxAiR lub zabawa sama w sobie, która sprawi, że każde wyjątkowe zdjęcie będzie jeszcze bardziej przyciągało wzrok dodatkowymi kolorami. Ten typ filmu natychmiastowego będzie dostępny w sprzedaży na terenie Europy od 22 czerwca 2022 r.. W Polsce w rekomendowanej przez producenta cenie detalicznej 46,99 PLN.

Zobacz:  Smartfony mogą zastąpić pod wieloma względami laptopy

Więcej informacji nt. drukarki instax mini Link 2 znajdziecie Państwo na stronie  https://instax.co.uk/printers/mini-link-2/

1: Bezpłatna aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem Android oraz na urządzenia iPhone. Można ją pobrać z serwisu Google Play w przypadku urządzeń opartych na systemie Android oraz z serwisu App Store w przypadku urządzeń iPhone. Android i Google Play są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi Google Inc. iPhone i App Store są znakami towarowymi Apple Inc.

2: Znak graficzny i logotyp Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi Bluetooth SIG, Inc. i zostały wykorzystane na podstawie licencji.

Specyfikacja instax mini Link 2

Metoda rejestracji3-kolorowa metoda ekspozycji z OLED
FilmFilm natychmiastowy FUJIFILM instax mini (sprzedawany oddzielnie)
Rozmiar obrazka62 mm × 46 mm
Rozmiar obrazka w pikselach800 × 600 punktów
Rozdzielczość druku12,5 pkt./mm
(318 dpi, skok punktu 80 μm)
Gradacja barwna wydrukuGradacja RGB, 256 odcieni/kolor
Interfejs komunikacyjnyBluetooth Ver. 4.2 (BLE)
Obsługiwane formaty plikówJPEG, PNG, HEIF, DNG
Czas wydrukuOd zapisania obrazu w buforze drukarki do wysunięcia odbitki:
Około 15 sekund
Wydajność drukowaniaOkoło 100 odbitek (przy pełnym naładowaniu akumulatora; liczba odbitek zależy od warunków użytkowania)
ZasilanieAkumulator litowo-jonowy (typ wbudowany: niewymienny)
Czas ładowaniaOkoło 80 do 120 minut (zależny od temperatury otoczenia podczas ładowania)
Pobór mocyOkoło 3 W
Warunki użytkowaniaTemperatura: +5 ºC do +40 ºC
Wilgotność: od 20% do 80% (bez kondensacji pary wodnej)
Wymiary urządzenia91,9 mm × 36,4 mm × 124,8 mm (bez elementów wystających)
Waga urządzeniaOkoło 210 g (bez pakietu filmów)
AkcesoriaPrzewód micro USB (BOD700-200, długość: 30 cm)
* Powyższe dane techniczne mogą ulec zmianie w celu poprawy wydajności.

O instax: Od ponad 20 lat FUJIFILM Corporation pod marką instax tworzy aparaty do fotografii natychmiastowej, pozwalające uzyskać błyskawiczne odbitki w formatach mini, SQUARE i WIDE. Od czasu swojego debiutu w 1998 r. instax odmienił sposób, w jaki ludzie na całym świecie zatrzymują chwile w fotograficznym kadrze, co sprawiło, że marka stała się światowym liderem w dziedzinie fotografii natychmiastowej. Wśród flagowych produktów marki instax znajdują się między innymi mini 11, mini 40, drukarka mini LiPlay, mini Evo, SQUARE SQ1, SQ20, WIDE 300 i drukarka Link WIDE.

Po więcej informacji prosimy wejść na stronę: www.instax.eu