Predykcja kursów kryptowalut dzięki analizie emocji

bitcoin blockchain coins crypto 2

Każdy, kto interesuje się rynkiem finansowym, w szczególności kryptowalutami, wie, że emocje grają tu pierwsze skrzypce. Produkty technologii łańcuchów bloków (blockchain) nie mają nadal umocowania w realnym zastosowaniu. Z tego powodu traktowane są głównie jako aktywa czysto spekulacyjne. A gdzie spekulacja, tam emocje.

Przewidywanie kursów instrumentów jako wsparcie dla inwestorów

Trwające wiele miesięcy badania emocji wykonane przez zespół poznańskiej firmy Sentimenti zmaterializowały się w postaci nowego produktu na rynku – SentiStocks. W tym czasie przebadano natężenie emocji, pobudzenia emocjonalnego i sentymentu w milionach wypowiedzi na temat kryptowalut w różnych językach.

Sentistocks to usługa bazująca na zaawansowanej analizie behawioralnej. To idealne narzędzie wparcia dla inwestorów i traderów, którzy mogą od teraz skuteczniej inwestować w kryptowaluty i inne instrumenty finansowe. Całość opiera się na przewidywaniu kursów instrumentów finansowych w oparciu o sztuczną inteligencję i wykorzystanie sieci neuronowych.

Zobacz:  Czy warto inwestować w ziemię rolną?

Wewnętrzne badania pokazały, że SentiStocks to narzędzie wysoce skuteczne. Predykcje kierunku trendu wahają się między 78% a 85% poziomu trafności. Firma ze skutecznością 87,1% zaprognozowała kierunki trendów dla reprezentatywnej próbki spółek z głównego parkietu GPW (40 podmiotów). Zachęcamy do zapoznania się z raportem dołączonym do komunikatu.

SentiStocks. Na czym polega?

Usługa pozwala na śledzenie emocjonalnych odczuć ludzi dyskutujących w sieci na temat aktywów inwestycyjnych. Pozwala to reagować natychmiast, gdy dzieje się coś niepokojącego. Pomiary 8 emocji podstawowych w internetowych rozmowach pozwalają również poznać nastroje i przekuć je w skuteczne predykcje kursów kryptowalut.

Usługa będzie nadal rozwijana. Trwają prace nad uruchomieniem jej w formie aplikacji SaaS. Niedługo pojawią się też kolejne rozszerzające produkt rozwiązania, analizujące najważniejsze kryptowaluty dla kluczowych giełd i w krótkich interwałach.

Zobacz:  Już 1/3 Polaków płaci za zakupy wyłącznie kartą

Sentistocks, poza rynkiem kryptowalut, pracuje nad zastosowaniami swoich nowatorskich analiz na innych rynkach i instrumentach, jak indeksy giełdowe, rynek F/X. Wyniki analiz dla kryptowalut można obserwować na stronie CoinPaprika – wiodącego agregatora danych kryptowalutowych. SentiStocks stworzyło specjalny widget prezentujący dzienną prognozę kursu Bitcoin (BTC).

Analiza emocji jest faktem

Sentistocks to produkt firmy Sentimenti, która od dawna bada emocje. Dzięki algorytmom zaszytym w sztucznej inteligencji produkty potrafią mierzyć zawartość 8 emocji podstawowych w tekście (zaskoczenie, smutek, oczekiwanie, wstręt, radość, zaufanie, strach, złość) oraz analizować ich zmienność w czasie. Ma to zastosowanie w wielu branżach – od monitoringu rozmów w sieci po analizę dokumentów, czatów klienckich i wielu innych.

W przypadku zainteresowania usługą prosimy o kontakt. Chętnie przedstawimy więcej szczegółów na temat funkcjonowania produktu. Zapraszamy na strony: sentistocks.com i sentimenti.pl.