Surface Laptop Go oraz nowy Surface Pro X

Surface Laptop Go oraz nowy Surface Pro X

Praca i nauka z domu, które kiedyś wydawały się czymś okazjonalnym, obecnie dla wielu z nas stały się codziennością. Pomimo, że część ludzi na całym świecie wróciła do biur, a dzieci do szkół, to i tak większość dostosowała swoje domowe przestrzenie do pracy i nauki zdalnej. Bez względu na miejsce, w jakim znajduje się Twoja praca – w pokoju obok czy na drugim końcu miasta, to komputer wciąż odgrywa integralną rolę w dostępie do obowiązków służbowych, nauki oraz utrzymywaniu kontaktu z bliskimi i przyjaciółmi.

Wraz z powiększeniem rodziny Surface o nowy Surface Laptop Go i unowocześniony Surface Pro X, naszym celem było zaprojektowanie urządzenia dla każdego użytkownika, stylu pracy i lokalizacji, oferując różnorodność wzorów, kolorów i cen. Chcemy zaoferować Ci dostęp do wirtualnego biura, w którym chętnie będziesz pracował, do wirtualnej klasy, która zachęci Cię do nauki, do miejsca, w którym zagrasz w swoją ulubioną grę lub obejrzysz film – na ekranie z jasnymi i żywymi kolorami. Mamy dla Ciebie wygodną w użyciu klawiaturę, wysokiej jakości kamery i mikrofony studyjne oraz ekran dotykowy.

Do Surface Laptop Go wprowadziliśmy najbardziej lubiane przez naszych klientów rozwiązania w przystępnej cenie. Dla osób, które chcą pozostać w kontakcie z innymi i oczekują wszechstronnego komputera, ze wspaniałym ekranem mamy unowocześniony Surface Pro X. W tym więcej dedykowanych aplikacji, zwiększoną wydajność i nowe platynowe wykończenie. Natomiast na każdego czekają najnowsze akcesoria z portfolio Microsoft i Surface.

Poznaj Surface Laptop Go

Surface Laptop Go zapewnia idealną równowagę pomiędzy stylem, wydajnością oraz żywotnością baterii w najlżejszym i najtańszym jak dotąd laptopie z linii Surface. Laptop Go ma piękny 12,4-calowy ekran dotykowy PixelSense, duży precyzyjny gładzik i pełnowymiarową klawiaturę ze skokiem klawisza 1,3 mm dla precyzyjnego i wygodnego pisania. Elegancka, smukła i opływowa konstrukcja jest dostępna w trzech metalowych wykończeniach – Ice Blue, Sandstone i Platinum. Komputer gwarantuje szybkie i bezpieczne logowanie do systemu za pomocą czytnika linii papilarnych, znajdującego się w przycisku zasilania. Logowanie za pośrednictwem czytnika, to także szybki i bezpieczny dostęp do plików przechowywanych w usłudze OneDrive i w Magazynie Osobistym. Urządzenie napędza procesor Intel® Core™ i5 10. generacji w dwóch konfiguracjach – 8 GB pamięci RAM ze 128 lub 256 GB pamięci na dane. Każda z dostępnych konfiguracji jest zoptymalizowana pod kątem wydajności i żywotności baterii. Wszystkie wersje Surface Laptop Go w pełni wykorzystują możliwości narzędzi Microsoft 365. Dzięki nawet 13 godzinom pracy na baterii oraz szybkiemu ładowaniu, urządzenie dotrzyma Ci kroku przez cały dzień.

Zobacz:  Obustronne pendrive’y Hama ze złączami USB-A i C w jednej obudowie

Nieważne, czy aktualnie pracujesz, czy uczysz się, istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że używasz kamer, głośników i mikrofonów częściej niż kiedykolwiek. Surface Laptop Go posiada wbudowaną kamerę HD 720p i mikrofony studyjne, co sprawia, że Twoi koledzy i koleżanki z pracy czy klasy zobaczą i usłyszą Cię wyraźnie. Z kolei głośniki Omnisonic Speakers z technologią Dolby® Audio otoczą Cię niesamowitym dźwiękiem – czy to podczas rozmowy wideo, oglądania filmu, czy słuchania muzyki. Wśród portów nie zabrakło wejść USB A i USB C, gniazda audio oraz złącza Surface Connect.

Poznaj Surface Pro X

W październiku ubiegłego roku wprowadziliśmy na rynek Surface Pro X – ultralekkie i niewiarygodnie smukłe urządzenie, które pozwala nam utrzymywać stały kontakt z innymi. Pro X został stworzony z myślą o ludziach, którzy są gotowi na więcej – nieprzerwany dostęp do Internetu, zwiększoną produktywność i możliwość uwolnienia swojej kreatywności. W czasie tworzenia urządzenia, ściśle współpracowaliśmy z firmą Qualcomm przy projektowaniu procesora w architekturze mobilnej, który będzie napędzał nasz potężny komputer. Obecnie Surface Pro X jest jeszcze lepszy, dzięki zaktualizowanej konfiguracji, która zawiera niestandardowy procesor nowej generacji i nowe platynowe wykończenie.

Zobacz:  Biznes i praca po kryzysie - które zawody przetrwają?

Odświeżyliśmy Surface Pro X o nowy procesor Microsoft SQ®2 – najszybszy układ w swojej klasie. Ponadto wprowadzamy również trzy nowe wersje kolorystyczne klawiatur Signature: Platinum, Ice Blue i Poppy Red – wszystkie z tą samą wbudowaną pamięcią i bezprzewodowym ładowaniem dla Surface Slim Pen.

Pro X zapewnia dostęp do najlepszych rozwiązań internetowych, takich jak Microsoft 365, Microsoft Edge, Netflix, Spotify i wielu innych, obsługując jednocześnie tysiące istniejących aplikacji na Windows, które dobrze znasz i lubisz, jak Google Chrome, Firefox oraz WhatsApp. Jesteśmy także podekscytowani rozmachem, jaki obserwujemy w przypadku kluczowych partnerów aplikacji, którzy wprowadzają system Windows 10 na architekturę ARM, wykorzystując moc i korzyści wydajnościowe wynikające z procesorów Microsoft SQ®1 i SQ®2, aby dostarczyć nowe wrażenia wszystkim konsumentom Surface Pro X.

Zobacz:  Nowe 22-calowe monitory iiyama dla profesjonalistów

Sprawiliśmy, że Microsoft Edge stał się jeszcze szybszy i ogłosiliśmy nową wersję Microsoft Teams zoptymalizowaną pod kątem systemu Windows na ARM. Rozszerzymy również obsługę aplikacji x64 z emulacją x64, która rozpocznie się w tym roku. W przypadku deweloperów kod programu Visual Studio został również zaktualizowany, aby działał natywnie. W przypadku organizacji dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić współpracę aplikacji z systemem Windows 10 i aplikacjami Microsoft 365 na urządzeniach ARM64, dzięki usłudze App Assure z Fast Track. To wszystko przekłada się na szybszą wydajność i dłuższą żywotność baterii. W obu konfiguracjach Surface Pro X zapewnia do 15 godzin pracy na baterii.

Surface Pro X to też najsmuklejsze i najlepiej wyposażone komunikacyjnie urządzenie 2 w 1, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy. Cieszymy się, że możemy dostarczyć te nowe doświadczenia w czasach, gdy łączność jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Dostęp do szybkiej i niezawodnej przepustowości łącza internetowego, w celu obsługi zdalnego uczenia się i pracy dla wielu osób stał się nie lada wyzwaniem. Dzięki ultraszybkiej łączności LTE klasy Gigabit, użytkownicy Surface Pro X mogą korzystać z Internetu z dowolnego miejsca, bez obaw o utratę połączenia.

Surface Laptop Go i nowy Surface Pro X od dziś są już dostępne w przedsprzedaży w sklepie Microsoft Store, natomiast od 15 października w sieciach sklepów RTV Euro AGD i Media Expert. Laptop Go w platynowej wersji kolorystycznej i konfiguracji z procesorem Intel® Core™ i5 10. Generacji, 8/128 GB kosztuje 3769 zł. Cena Surface Pro X rozpoczyna się od 7899 zł.