Amerykańscy eksperci z NVIDIA będą wspierać rozwój Emplocity

Emplocity SA

Emplocity SA, zajmująca się automatyzacją procesów w biznesie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, została zakwalifikowana i przyjęta do ekskluzywnego programu NVIDIA Inception – programu akceleracji start-upów organizowanego przez NVIDIA Corporation. W ramach programu, Emplocity uzyska dostęp do najnowocześniejszych technologii i ekspertów NVIDIA oraz uzyska kontakty do globalnych inwestorów venture capital. Program NVIDIA Inception zapewnia również wsparcie w zakresie wspólnych działań marketingowych, aby zwiększyć widoczność i rozpoznawalność Spółki. Program jest adresowany do firm specjalizujących się w zagadnieniach sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego czy przetwarzania języków naturalnych.

 Nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony przez NVIDIA w zaledwie dwa dni od złożenia. Zwykle zespół odpowiedzialny za program rozpatruje wnioski w terminie wielu tygodni. To wskazuje, że NVIDIA widzi w nas bardzo duży potencjał. Uczestnictwo w programie zapewnia nam narzędzia i wsparcie do skokowego rozwoju zarówno jeśli chodzi o posiadane produkty i usługi ale również pod względem organizacyjnym. Program NVIDIA Inception oferuje także kontakty i dostęp do inwestorów Venture Capital i Private Equity zarówno branżowych jak i technologicznych. – powiedział Krzysztof Sobczak, współzałożyciel i CEO Emplocity SA.

Zobacz:  Najsmuklejszy zewnętrzny dysk SSD - ADATA SC685

W przeciwieństwie do tradycyjnych akceleratorów, program NVIDIA Inception obsługuje wszystkie etapy cyklu życia początkujących firm. Ściśle współpracuje, aby zapewnić najlepsze narzędzia techniczne, najnowsze zasoby i możliwości nawiązania kontaktu z inwestorami. Wszystkie startupy przystępują do programu jako wartościowi członkowie.

– Partnerstwo oferuje również wiele innych wymiernych benefitów, takich jak wsparcie ekspertów AI, wsparcie finansowe na szkolenia w „NVIDIA Deep Learning Institute”. Dodatkowo preferencyjne stawki i upusty na sprzęt. – wylicza Arkadiusz Talun, współzałożyciel i Członek Zarządu ds. Technologii Emplocity. – Korzyści jest nawet dużo więcej np. darmowy dostęp do chmury NVDIA ze sprzętem High Performance Computing oraz wsparcie architektów IT. – zakończył Arkadiusz Talun.

Twórcą NVIDIA Inception Program jest NVIDIA Corporation – amerykańskie przedsiębiorstwo komputerowe będące jednym z największych na świecie producentów procesorów graficznych i innych układów scalonych przeznaczonych na rynek komputerowy. NVIDIA jest także głównym dostawcą kart graficznych dla komputerów osobistych. Firma produkuje także konsole do gier oraz wyspecjalizowane maszyny do obliczeń dużej mocy. We wrześniu ubiegłego roku NVIDIA ogłosiła plany przejęcia Arm Ltd. W chwili obecnej oczekuje na zatwierdzenie przez organy regulacyjne przejęcia o wartości 40 mld USD w akcjach i gotówce, co byłoby największą dotychczasową akwizycją na rynku półprzewodników.

Zobacz:  Zmiennokształtne roboty - pojawią się nowe możliwości małoinwazyjnych metod leczenia

Emplocity tworzy rozwiązania wspierające prowadzenie biznesu, oparte na sztucznej inteligencji. W swoich rozwiązaniach wykorzystuje metody głębokiego uczenia maszynowego oraz przetwarzania języka naturalnego. Zastosowane algorytmy automatyzują procesy biznesowe klientów pomagając zaoszczędzić czas i pieniądze. Platforma Emplocity z wykorzystaniem autorskich rozwiązań sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, pozwala automatyzować wybrane procesy i dostarczać rozwiązania domenowe odpowiadające na konkretne potrzeby oraz wyzwania klientów. Rozwiązanie łączy funkcjonalność Wirtualnego Asystenta, który wchodzi w interakcję i udziela odpowiedzi w sposób naturalny, przypominający interakcję z drugim człowiekiem, a które konwertowane są na kod zrozumiały dla maszyny, oraz funkcjonalności platformy do automatyzacji procesów i wymiany wiedzy, która wykonuje określone działania w trybie 24/7.

Emplocity wypracowała po trzech kwartałach bieżącego roku 1,77 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 42 proc. rdr). Bardzo dobra sprzedaż przełożyła się na 306 tys. zł EBITDA. Emplocity, w połowie września pozyskało z emisji akcji 1,5 mln zł w ramach oferty publicznej. Środki z emisji są przeznaczane na rozwój nowych produktów (m.in. na opracowanie konwersacyjnej sztucznej inteligencji wspierającej obieg informacji w przedsiębiorstwie), a także ekspansję oraz skalowanie sprzedaży. Obecnie Spółka przygotowuje niezbędne dokumenty potrzebne do ubiegania się o dopuszczenie akcji Empocity SA na rynku NewConnect. Zamiarem Zarządu Spółki jest złożenie Dokumentu informacyjnego na GPW w Warszawie na początku 2022 r.