Co trzeci powstający dom posiada elementy smart home. Nowy smartwatch Bemi Remo pozwala na ich zdalną kontrolę

Smartwatch Bemi Remo

Rozwiązania smart home są coraz popularniejsze w naszym kraju – obecnie już co trzeci nowo powstający dom je posiada. Nowością na rynku jest smartwatch Bemi Remo z funkcją smart home, przy pomocy którego możliwa jest kontrola inteligentnych urządzeń wyposażenia domowego. Za jego pośrednictwem możliwe jest grupowanie urządzeń z ekosystemem Tuya Smart w dedykowanej aplikacji i zarządzanie ich działaniem. Dodatkowo urządzenie pozwala na kontrolę zużycia energii elektrycznej oraz zdalną opiekę nad pupilami. Tryb opuszczania domu umożliwia wyłączanie i włączanie wybranych urządzeń oraz oświetlenia zarówno przed domem, jak i w środku, za pomocą jednego przycisku.

Rozwiązania smart home nie tracą na popularności

Wyniki badania przeprowadzonego w styczniu 2022 r. wskazują, że elementy smart home występują w co trzecim nowo powstającym domu. Co ciekawe, odsetek ten utrzymuje się od trzech lat na zbliżonym poziomie. Z raportu wynika, że decyzja o wdrożeniu tego typu rozwiązań wynika najczęściej z potrzeby zwiększenia komfortu mieszkania. Jedynie 17 proc. badanych nigdy nie słyszało o systemach smart home. W związku ze stałą popularnością takich rozwiązań w polskich domach dystrybutor elektroniki użytkowej – firma 4cv wprowadza na nasz rynek smartwatch Bemi Remo, umożliwiający zdalną kontrolę urządzeń inteligentnego domu.

Zobacz:  Innowacyjne urządzenia Hisense już w Polsce

Zdalne zarządzanie urządzeniami z systemem Tuya Smart

Smartwatch Bemi Remo posiada integrację ze wszystkimi urządzeniami z ekosystemu Tuya Smart, dzięki czemu można połączyć go poprzez dedykowaną aplikację z każdym kompatybilnym z tym systemem urządzeniem. Smartwatch Bemi Remo pozwala zdalnie sterować wieloma inteligentnymi urządzeniami w domu, takimi jak m.in. klimatyzacja, ogrzewanie, smart TV, alarm, a także oświetlenie, które może być modyfikowane do indywidualnych potrzeb i preferencji oraz dowolnie personalizowane. Za pośrednictwem smartwatcha Bemi Remo możliwa jest również kontrola oraz zarządzanie oświetleniem i nawadnianiem w ogrodzie.

Kontrola kosztów zużycia energii elektrycznej oraz zdalna opieka nad pupilem

Bemi Remo pozwala na wgląd w zużycie energii elektrycznej i zastosowanie energooszczędnych rozwiązań, które z jednej strony umożliwią obniżenie rachunków, a z drugiej są przyjazne dla środowiska. Za pośrednictwem smartwatcha możliwa jest także zdalna obsługa automatycznego podajnika karmy dla pupili, który wyda ustaloną porcję w wyznaczonym czasie. Dodatkowo możliwe jest pogrupowanie sprzętów i jednoczesne sterowanie nimi.Zegarek umożliwia korzystanie z trybu opuszczania domu – pozwala on jednym kliknięciem włączyć lub wyłączyć wybrane urządzenia oraz oświetlenie. System może być także wykorzystywany jako dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem – ustawienie automatycznego włączania światła na krótki czas stworzy wrażenie obecności mieszkańców w domu.

Zobacz:  Obudowa na dysk SSD M.2 Delock 42615

Monitorowanie aktywności fizycznej, zdrowia oraz snu

Smartwatch Bemi Remo jest wodoszczelny – posiada ochronę IP67, dzięki czemu jest odporny na kurz, wilgoć i krótkotrwałe zanurzenie w wodzie. Urządzenie posiada 7 trybów sportowych, pozwalających na dopasowanie aktywności do potrzeb użytkownika. Dodatkowo zegarek ma wbudowany licznik kroków, a także mierzy przebyty dystans i liczbę spalonych kalorii. Bemi Remo posiada także funkcje monitorowania snu, tętna, saturacji oraz ciśnienia krwi. Zegarek posiada również ćwiczenia oddechowe, które z jednej strony mogą pomóc w obniżeniu stresu, a z drugiej – wzmocnić płuca.

Obsługa przez dedykowaną aplikację

Bemi Remo jest kompatybilny ze smartfonami z systemem operacyjnym Android (4.4 lub nowszymi) oraz iOS (11.0 lub nowszymi). Obsługa możliwa jest przez bezpłatną aplikację „Tuya Smart”, która dostępna jest w Google Play Store oraz App Store. Smartwatch w kolorze czarnym oraz szarym dostępny jest w sklepach sieci Media Expert oraz Avans w cenie 289,99 zł.

Zobacz:  Czy warto inwestować w ziemię rolną?

Bemi Remo – specyfikacja:

ProcesorBK3633
RAM+ROM80kB+512kB
SPI ROM64MB
G-senserSC7A20
BluetoothBLE5.0
Zasięg bluetooth≥ 10M
Ekran1.69 inch / 240*280 IPS
Pasek22mm silikonowy pasek (wymienny)
WodoodpornośćIP67
Bateria240 mAh
Czas działaniado 7 dni (w zależności od sposobu użytkowania)
Czas ładowania≤ 2 godziny
Port ładowania2PINowy port magnetyczny
Panel dotykowyPełny dotyk,2.5D G+F
Wbudowane tarczeWbudowane 4 tarcze
Jasność ekranuObsługa 5 poziomów jasności
Monitoring snuAutomatyczny monitoring czasu zasypiania, budzenia się i jakości snu
Tryby sportowe7 trybów sportowych
Dane aktywnościZapisuje dzienna ilość kroków, dystans, spalone kalorie
Sensor TętnaSC7R31
Monitoring pulsuTAK
Test ciśnienia krwiTAK
Test saturacjiTAK
Ćwiczenia oddechoweTAK
Przypomnienie o trybie siedzącymTAK
Przypomnienie o ustawionych celachTAK
AlarmTAK
StoperTAK
Zdalna kontrola aparatuTAK
Zdalna kontrola muzykiTAK
Znajdź telefonTAK
Wiadomości z social mediaEmail/facebook/twitter/whatsapp/line/skype etc.
Aplikacja mobilnaTuya Smart
Kompatybilność aplikacjiAndroid 4.4 / IOS 11.0 lub wyższe,
obsługa Bluetooth 4.4 BLE lub wyższe
Prognoza pogodyWyświetlacz (temperatura/jakość powietrza/pogoda/pogoda przez następne 4 dni)