Firma Dynabook, wywodząca się marki Toshiba, przedstawia Dynabook Mobile Secure Client System

Dynabook Mobile Secure Client System
  • DMSC (Dynabook Secure Client) to system, który ułatwi zarządzanie zespołom IT i zwiększy zdalną funkcjonalności dla użytkowników końcowych
  • System będzie dostępny w popularnych formatach 13”, 14” i 15”, a także dla DE200 mobilnego urządzenia Edge Computing od Dynabooka
  • System Dynabooka uzupełnia istniejące portfolio urządzeń i zapewnia bezpieczeństwo i zgodność w całym spektrum komputerów mobilnych

Dynabook przedstawia system Dynabook Mobile Secure Client (DMSC), zaprojektowany dla ułatwienia pracy hybrydowej. DMSC zapewnia zwiększone bezpieczeństwo IT, możliwości zarządzania zespołom IT, a także swobodę mobilności dla pracowników.

DMSC zapewnia, że portfolio rozwiązań Dynabooka dla biznesu, w pełni zaspokaja potrzeby organizacji wymagających VDI, czy to ze względu na rygorystyczne standardy bezpieczeństwa, potrzebę uproszczonego zarządzania, czy też połączenie obu tych czynników. Zgodnie z Global Market Insights wdrożenia VDI mają wzrosnąć o ponad 20% CAGR – z 15 miliardów USD na całym świecie w 2021 do 55 miliardów USD do 2028.

Dzięki DMSC organizacje mogą łatwo wdrożyć tryb pracy hybrydowej, zapewniając mobilność, nieograniczone doświadczenie i pełną produktywność w bezpiecznym środowisku VDI — mówi Damian Jaume, prezes Dynabook Europe GmbH — Widzimy rosnące zapotrzebowanie na VDI w niektórych segmentach biznesowych. DMSC przeznaczone jest dla klientów, którzy poszukują łatwego zarządzania i solidnych zabezpieczeń, jednocześnie zapewniając elastyczność i personalizację. Jest to niezbędne dla użytkowników, aby zachować produktywność w dzisiejszych czasach.

DMSC umożliwia organizacjom bezproblemowe tworzenie wydajnego środowiska biurowego w erze pracy hybrydowej, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kontroli zgodności i bezpieczeństwa. Jest to szczególnie przydatne w sektorach, które obsługują znaczną ilość informacji poufnych i niejawnych, a także w przypadku udostępniania urządzeń, wynajmu urządzeń lub modelu Desktop-as-a-Service, który wymaga szybkiego i prostego wdrożenia.

Zobacz:  Estoński CIT na polskim rynku

Zarządzanie flotą sprzętową prostsze niż kiedykolwiek

Z punktu widzenia zarządzania, DMSC ułatwia pracę zespołom IT. Konfiguracja IT jest zminimalizowana dzięki urządzeniom dostosowanym do konkretnych wymagań klienta. Dynabook dostarcza spersonalizowane rozwiązania na zamówienie. Oznacza to, że użytkownik końcowy otrzymuje produkt, który działa bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Mówiąc prościej, organizacje mogą wdrażać systemy z fabryki Dynabooka w dowolne miejsce bez potrzeby konfiguracji.

Aktualizacje oprogramowania i zabezpieczeń, w tym te wymagane przez klientów, także są przygotowywane przez inżynierów Dynabooka. Takie ułatwienie i ukierunkowanie wdrażania aktualizacji znacznie zmniejsza nakład pracy wymagany od użytkowników końcowych. To połączenie wstępnej konfiguracji i niskich nakładów na utrzymanie zapewnia korzyści w postaci dodatkowych oszczędności czasu i nakładów finansowych, na przykład poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na wsparcie IT.

Zobacz:  Polski crowdfunding dostosowuje się do nowych przepisów. To pierwsze uregulowanie rynku

Wpływ VDI na zwiększenie bezpieczeństwa

Wspierając wiodących dostawców VDI, DMSC bezproblemowo wpasowuje się w istniejącą infrastrukturę VDI i oferuje solidne zabezpieczenia dla organizacji działających we wrażliwych środowiskach. Zaszyfrowany system operacyjny IoT, ładowany do pamięci RAM systemu przy każdym uruchomieniu, zapewnia ochronę przed kradzieżą danych. Sam system operacyjny IoT nie wymaga zgody na dostęp, a pamięć RAM systemu jest czyszczona po wyłączeniu zasilania bez buforowania lub zachowywania danych sesji VDI.

Przy każdym uruchomieniu i podczas każdej sesji, DMSC komunikuje się z serwerem uwierzytelniającym, aby sprawdzić, czy nadal ma uprawnienia do działania. W ten sposób każdy klient, który zostanie podejrzany o naruszenie bezpieczeństwa, może zostać zdalnie „odłączony” i pozbawiony możliwości dalszego działania.

Gama urządzeń DMSC Dynabooka zyskuje również na dodatkowym bezpieczeństwie, dzięki autorskiemu zastrzeżonemu systemowi BIOS. Dynabook, jako jedyny producent komputerów PC, samodzielnie tworzy i utrzymuje swój BIOS. Dzięki takiemu działaniu ryzyko ingerencji osób trzecich jest eliminowane, zapewnia integralność i skuteczność środków bezpieczeństwa podejmowanych na wyższych poziomach.

Zobacz:  Nowe urządzenia Lenovo z serii Creator dla twórców materiałów cyfrowych

Dostosowanie interfejsu użytkownika zgodnie z protokołami bezpieczeństwa

Dzięki logowaniu w ramach chronionego OS, który umożliwia dostosowanie interfejsu użytkownika, bez przechowywania lub buforowania danych sesji poza pamięcią systemową, DMSC wykracza poza możliwości tradycyjnych rozwiązań typu Zero i Thin Client, bez narażania bezpieczeństwa.

Użytkownicy końcowi mogą korzystać z pełnego zestawu portów i opcji dokowania USB-C zapewniających nieograniczoną łączność, a także z opcjonalnej zintegrowanej łączności LTE. Ułatwienia dostępu i zewnętrzne sterowanie wyświetlaczem, regulacja jasności i regulacja głośności, pozwalają pracownikom na skonfigurowanie urządzenia według własnych preferencji.

Dzięki DMSC firma Dynabook gwarantuje pełne bezpieczeństwo i zgodność w środowisku komputerów mobilnych, spełniając wymagania całej organizacji. DMSC będzie dostępny od lipca 2022 r. w wersjach 13”, 14”, 15”, testowanych pod kątem MIL-STD, w wielokrotnie nagradzanych laptopach biznesowych Dynabooka, a także w unikalnym i nagradzanym urządzeniu mobilnym DE200.

O Dynabook Inc.

Od ponad 35 lat laptopy i technologia Toshiba wyznaczają standardy innowacyjności, jakości i niezawodności. Obecnie w większości należąca do Sharp Corporation, Dynabook Inc. kontynuuje tę tradycję, dostarczając usługi najwyższej jakości, które wspierają naszych partnerów i klientów w osiąganiu ich celów.